Linea S LED – bezkonkurencyjny i kompletny system oświetlenia hal przemysłowych i magazynowych oraz obiektów handlowych

2024-05-24 11:45 Materiał sponsorowany

Oświetlenie hal magazynowych i produkcyjnych w energooszczędnej technologii LED stało się integralną częścią współczesnych instalacji przemysłowych. W obliczu stale rozwijających się standardów efektywności energetycznej, zwracania szczególnej uwagi na jakość oświetlenia i technologie przyspieszające montaż, linie świetlne stanowią modelowe rozwiązanie mogące sprostać współczesnym wymaganiom.

Spis treści

  1. Budowa systemu Linea S LED
  2. Oszczędność czasu i pieniędzy
  3. Jakość światła
  4. Linea S LED - dostępne warianty

System natynkowej i zwieszanej linii świetlnej LINEA S LED produkowanej przez polską firmę Lena Lighting ze Środy Wielkopolskiej znajduje zastosowanie zarówno przy nowych aplikacjach jak i zamianach tradycyjnych opraw T8 i T5, spełniając, a nawet przewyższając, wszystkie wymagania normatywne, przy zachowaniu szybkości i prostoty montażu.

Budowa systemu Linea S LED

System składa się z modułów nośnych, które zawierają do 11 przewodów roboczych oraz szybkozłączek, pozwalających na beznarzędziowy montaż dowolnych modułów świetlnych lub modułów funkcyjnych, takich jak oświetlenie awaryjne czy czujki ruchu i obecności.

Zintegrowany system adaptacyjnego sterowania oświetleniem pozwala na znaczne ograniczenie zużycia energii. Efektywność na poziomie 181 lm/W po ustabilizowaniu (dla wersji 47 W o długości 1764 mm), wprowadza Lineę S do klasy A efektywności energetycznej - zarezerwowanej dla najbardziej wydajnych produktów

Linea S LED
Autor: Lena Lighting Linea S LED Lena Lighting

Oszczędność czasu i pieniędzy

Redukcja kosztów utrzymania wynikająca z powyższych funkcjonalności oraz możliwość przyszłej adaptacji systemu oświetlenia do zmieniających się potrzeb ma kluczowe znaczenie dla administratorów obiektu. Warto wspomnieć, że wszelkie zmiany pozycji i typów opraw mocowanych w szynie nośnej odbywają się beznarzędziowo, bez zmiany okablowania i powiązanych z tym remontów. Biorąc pod uwagę długi czas eksploatacji markowych diod LED sięgający 200 000 h (to prawie pół wieku pracy w systemie 12h!) beznarzędziowa i szybka wymiana modułów pod zmieniający się układ pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Nie bez znaczenia jest również aspekt środowiskowy, na który pozytywnie wpływa przemyślana konstrukcja, umożliwiająca segregację elementów podlegających odzyskowi, przyczyniając się do minimalizacji śladu węglowego na każdym etapie produkcji oprawy i życia obiektu.

Linea S LED
Autor: Lena Lighting Linea S LED Lena Lighting

Jakość światła

W przypadku hal przemysłowych, tak jak odbywało się to kiedyś w obiektach użyteczności publicznej, szkołach, szpitalach czy biurach, coraz większy nacisk kładzie się na jakość światła. Linea S LED dostarcza oświetlenie w najwyższym standardzie wellbeing, poprawiające samopoczucie i odbiór przestrzeni przez pracowników.

Praca w dzień lub na nocną zmianę wymaga różnych warunków świetlnych, po to aby zapewnić najwyższe parametry oświetleniowe, redukujące zmęczenie oraz ilość błędów podczas pracy. Różne barwy światła, rozsyły, modułowość wraz z systemem sterowania oświetleniem pomogą polepszyć samopoczucie i wydajność pracujących ludzi. Realizowane jest to przez nowoczesny system optyczny oparty na profesjonalnych panelach soczewkowych.

Mnogość różnych rozsyłów predysponuje system do pracy w każdych warunkach, przy zachowaniu maksymalnego komfortu pracy. Spełnione są przy tym rygorystyczne wymagania normy EN 12464-1 w zakresie wskaźnika olśnienia, natężenia oświetlenia i wysokiej równomierności na powierzchni alejek oraz regałów.

Zróżnicowane rozsyły dostosowane do montażu na wysokości od 2,5 do 13 metrów pozwalają na realizację inwestycji zawierających alejki regałowe i obszary wysyłkowe w halach magazynowych, obszary komunikacyjne i obszary otwarte w halach przemysłowych, a nawet w częściach biurowych obiektu dzięki zachowaniu wskaźnika olśnienia na poziomie UGR<19.

Linea S LED
Autor: Lena Lighting Linea S LED Lena Lighting

Linea S LED - dostępne warianty

W ofercie występują również soczewki asymetryczne nastawione na ekspozycję towaru półkowego. Warto przy tym wspomnieć, że Linea S projektowana jest i stosowana, również w obiektach handlowych.

Wymóg zwiększonej szczelności również nie stanowi problemu, ponieważ linia posiada wersje o zwiększonej szczelności na pył i wilgoć w klasie IP54.

Nad doborem optymalnego rozwiązania pod kątem technicznym i ekonomicznym czuwa grupa doświadczonych projektantów oświetlenia w Lenie Lighting.

To wszystko sprawia, że Linea S Led, produkowana przez firmę Lena Lighting, jest systemem kompletnym i bezkonkurencyjnym do oświetlania hal magazynowych i produkcyjnych.

Więcej informacji na: lenalighting.pl 

Linea S LED
Autor: Lena Lighting Linea S LED Lena Lighting
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAU Instalacje