Świetliki dachowe jako znaczący element modernizacji obiektu

2023-05-31 11:55 Materiał sponsorowany
Świetliki dachowe jako znaczący element modernizacji obiektu
Autor: Aluco System Modernizacja obiektu przemysłowego z wykorzystaniem systemu świetlików dachowych Aluco Skylight Therm

Termomodernizacja zmniejsza zapotrzebowanie na energię grzewczą oraz zwiększa komfort pracy. Pozwala oszczędzać pieniądze i korzystnie wpływa na środowisko. W przypadku modernizacji hali przemysłowej korzystnym elementem mogą być świetliki dachowe, które m.in. zwiększą dostęp światła dziennego do wnętrza hali.

Większość energii w budynku jest wykorzystywana do ogrzewania i chłodzenia, w celu utrzymania komfortu cieplnego. Aby zmniejszyć jej zapotrzebowanie i ograniczyć późniejsze zużycie, często w pierwszej kolejności rozważana jest poprawa izolacyjności powłoki budynku.

Zazwyczaj w celu poprawy oporu cieplnego przegród budowlanych stosuje się zaawansowane materiały zmiennofazowe, próżniowe panele izolacyjne, a także różne rodzaje stolarki. Ponadto zastosowanie urządzeń zacieniających i poprawa szczelności mogą być również skutecznymi strategiami ograniczania kosztów ogrzewania lub chłodzenia w budynkach.

Brak termoizolacji

Większość Polaków pracuje w niedostatecznie zaizolowanych oraz doświetlonych budynkach. Problem dotyczy ok 70% budynków przemysłowych. Termoizolacja tego typu obiektów często praktycznie nie istnieje lub jest niewystarczająca, systemy grzewcze są przestarzałe, a światło dzienne nie jest doprowadzane do stanowisk pracy lub jest nieodpowiednie.

Spośród elementów przegród zewnętrznych, systemy okienne są głównym czynnikiem przyczyniającym się do strat ciepła, a ich charakterystyka energetyczna zasadniczo zależy od właściwości termicznych przeszkleń i ram.

Dodatkowo zastosowanie urządzeń zacieniających zmniejsza zapotrzebowanie na energię, ale jedynie w okresie letnim – do chłodzenia budynków. Jednak takie rozwiązanie ogranicza przepuszczalność widzialnego promieniowania słonecznego o 20% i wymusza zastosowanie oświetlenia sztucznego, co wiąże się z dodatkowym zużyciem energii elektrycznej i ograniczeniem komfortu użytkowania pomieszczeń.

Wykorzystanie świetlików w termomodernizacji

Termomodernizacja fasady, dachu lub stolarki prowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania obiektu na energię. Skutecznym rozwiązaniem w przypadku modernizacji stolarki są świetliki dachowe, które - poza dobrym współczynnikiem przenikania ciepła - doprowadzają równomiernie rozproszone światło do wnętrza budynków.

Dobrze wykonana termomodernizacja z prawidłowo dobranymi świetlikami dachowymi zwiększa komfort oraz wydajność pracowników. Zmniejsza się również częstotliwość absencji pracowników, a koszty poprawy jakości środowiska wewnętrznego są mniejsze nawet o ok. 4–40 razy niż koszty pracy.

Świetliki dachowe jako znaczący element modernizacji obiektu
Autor: Aluco System Świetlik dachowy wykonany w systemie Aluco Skylight Therm

System świetlików dachowych Aluco Skylight Therm

Firma Aluco oferuje świetliki łukowe, płaskie i punktowe. Modernizacja świetlików dachowych w oparciu o Aluco Skylight Therm prowadzi do znacznej poprawy bilansu energetycznego.

Aluminiowe profile świetlików mają przekładki termiczne, które eliminują mostki termiczne. Wypełnienie świetlika stanowi półprzeźroczysty materiał w postaci płyty poliwęglanowej, która opcjonalnie może zostać wypełniona aerożelem.

Kluczową zaletą oferty Aluco System w zakresie termomodernizacji budynków przemysłowych jest kompleksowa realizacja całego projektu. Firma skutecznie demontuje i usuwa przestarzałe elementy dachu budynku, a następnie dostarcza i instaluje swoje nowe rozwiązania.

Świetliki dachowe jako znaczący element modernizacji obiektu
Autor: Aluco System Wymiana świetlików może być znaczącym elementem temomodernizacji obiektu

Kluczową zaletą oferty Aluco System w zakresie termomodernizacji budynków przemysłowych jest kompleksowa realizacja całego projektu. Firma skutecznie demontuje i usuwa przestarzałe elementy dachu budynku, a następnie dostarcza i instaluje swoje nowe rozwiązania.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE Z DZIAU Budowa

Materiał sponsorowany