Pol-Plan prezentuje hale namiotowe magazynowe i przemysłowe na targach Modernlog w Poznaniu

2023-05-30 0:00 Materiał sponsorowany
Ocieplane hale namiotowe POL PLAN
Autor: POL-PLAN Ocieplane hale namiotowe POL-PLAN

Stęszewska firma Pol-Plan – jeden z czołowych europejskich producentów wieloletnich hal namiotowych – może pochwalić się wieloma sukcesami rynkowymi oferując konkurencyjne w stosunku do tradycyjnie budowanych hal, konstrukcje z lekkich i wytrzymałych profili aluminiowych pozwalające na bardzo szybkie zwiększenie powierzchni magazynowej i przemysłowej przy bardzo atrakcyjnym okresie zwrotu poniesionych nakładów inwestycyjnych.

Spis treści

  1. Namiotowa hala magazynowa
  2. Szybkie zwiększenie powierzchni magazynowej
  3. Największa namiotowa hala magazynowa w Europie
  4. Podsufitka THERMO
  5. Zapraszamy na targi MODERNLOG

Namiotowa hala magazynowa

Pol-Plan prezentuje halę namiotową magazynową w Poznaniu na targach Logistyki i Magazynowania i Dystrybucji Modernlog w strefie In4Log, w której można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami automatyzującymi gospodarkę magazynową. Prezentowane są  m.in. zrobotyzowane transportery do palet.

Cała koncepcja stoiska zorganizowanego wspólnie z wydawnictwem Medialog (periodyki jak Kaizen, Top Logistyk i Magazynowanie i Dystrybucja) opiera się na założeniu, że usprawniać, automatyzować gospodarkę magazynową można także w wieloletniej hali namiotowej, która w wielu zastosowaniach nie ustępuje funkcjonalnością tradycyjnie budowanym halom magazynowym. Co więcej, oszczędzone na inwestycji w halę namiotową środki finansowe można właśnie przeznaczyć na rozwiązania automatyzujące gospodarkę magazynową.

Szybkie zwiększenie powierzchni magazynowej

Z rozwiązania Pol-Plan skorzystała firma SAS, stęszewski producent komponentów i akcesoriów do mebli, która w związku z dynamicznym rozwojem i stale rosnącą liczbą klientów poszukiwała efektywnego sposobu na zwiększenie powierzchni magazynowej w dziesięciu centrach dystrybucyjnych  na terenie całego kraju. Problemem było przyśpieszenie kompletowania zamówień, których głównym elementem są  płyty do budowy mebli „pod zamówienie”. Firma Sas przyspieszyła kompletowanie zamówień wdrażając zautomatyzowane podnośniki-sortowniki podciśnieniowe układające płyty zgodnie z zamówieniem klienta. To rozwiązanie jest sukcesywnie wdrażane w wszystkich centrach dystrybucyjnych. Podnośniki instalowane są w izolowanych halach namiotowych Pol-Planu.

Inwestycja w hale Pol-Planu dała szereg korzyści związanych nie tylko z bardzo atrakcyjnymi kosztami ale błyskawicznym, liczonym w dniach, czasem realizacji. Firma dysponując w centrach dystrybucyjnych wolną przestrzenią może elastycznie reagować na sygnały płynące z rynku w razie potrzeby postawić w kilka dni kolejne hale ze ścianami z płyty warstwowej i dachem pompowanym, które zazwyczaj nie wymagają pełnych fundamentów betonowych, a jedynie wyrównanej nawierzchni, którą może być kostka brukowa. W przypadku większych obciążeń wykonywane są betonowe stopy fundamentowe pod główne filary hali.

Największa namiotowa hala magazynowa w Europie

Wielu klientów „uczy się” hal namiotowych zaczynając najpierw od mniejszych i tańszych hal z poszyciem ścian z PVC lub blachy trapezowej. Pozytywne doświadczenia z użytkowania zwiększają zaufanie do konstrukcji, która tak jak tradycyjnie budowane hale może być dostosowana do lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych (nawet do 300kg/m2) i wymaga pozwolenia na budowę.

Jeden z bardziej spektakularnych przykładów takiej ścieżki rozwoju to izolowana hala namiotowa z dachem pompowanym (44(36)x105x4,5m), która funkcjonuje jako magazyn mebli. Jest to jedna z największych hal namiotowych z dachem pompowanym w Europie, która powstała m.in. dlatego, że klient zainwestował najpierw w mniejszą izolowaną halę namiotową Pol-Planu i mógł porównać koszty inwestycji jak i walory użytkowe zarówno z tradycyjną, wielkopowierzchniową halą magazynową jak i halą namiotową o konstrukcji aluminiowej. Wybór padł na konstrukcję gwarantującą takie same bezpieczeństwo użytkowania i funkcjonalność jak tradycyjne hale przy niezwykle atrakcyjnych kosztach i błyskawicznym czasie realizacji, który zamknął się w kilkunastu dniach.

Podwyższone, betonowe fundamenty, na których stanęła hala pozwoliły na stworzenie zagłębionych torów dojazdowych prowadzących do doków załadunkowych dla tirów. Dach pompowany jest jedną z najlepszych form izolacji dachu hal namiotowych, które ze względu na uwarunkowania prawne muszą mieć poszycie wykonane z tkaniny PVC. Izolację tworzy warstwa powietrza wpompowana pomiędzy membrany z PVC. Inna, niebagatelna zwłaszcza w przypadku dachów o dużej powierzchni korzyść związana z zastosowaniem dachu pompowanego to ułatwione, samoistne zsuwanie się zalegającego śniegu. Niedawno wprowadzona, alternatywna forma izolacji dachu hal namiotowych to podsufitka THERMO, po raz pierwszy zastosowana przez Pol-Plan w hali zrealizowanej dla firmy Snebo, która jest jednym z potentatów na rynku przetwórstwa cebuli. W hali ze ścianami z płyty warstwowej (PUR 100mm) ma funkcjonować linia do obróbki cebuli,. Wydzielona jest także przestrzeń magazynowo-logistyczna, która ma umożliwić sprawną dystrybucję cebuli. Dlatego inwestor zdecydował się na halę namiotową z lepszymi  w stosunku do standardowych rozwiązaniami izolującymi, którymi są płyta warstwowa z rdzeniem PUR 100mm (standardowo 60mm) i podsufitka THERMO, która jest wielowarstwową tkaniną izolującą podwieszoną pod dachem z plandeki  PCV.

Podsufitka THERMO od Pol-Plan
Autor: POL-PLAN Podsufitka THERMO od Pol-Plan

Podsufitka THERMO

Idea podsufitki THERMO, w skład, której wchodzi warstwa z pianki polietylenowej w okładzinach z folii polietylenowej, powleczonej warstwą aluminium jest podobna do dachu pompowanego. W tym rozwiązaniu także istotną rolę odgrywa warstwa powietrza pomiędzy dachem, a podsufitką, która przylega do ścian i głównych profili hali. Warto dodać, że parametry izolacyjne hal namiotowych są gorsze niż tradycyjnie budowanych hal ze względu na specyfikę konstrukcji, pozwalają jednak na całoroczne użytkowanie hal z zastosowaniem takich systemów ogrzewania jak nagrzewnice czy bardzo efektywne promienniki ciepła, emitujące energię w paśmie podczerwieni.

Zapraszamy na targi MODERNLOG

Warto zapoznać się z potencjałem zastosowań hal namiotowych odwiedzając w dniach 30.05 – 02.06 stoisko Pol-Planu (hala nr 6, stoisko nr 26 - strefa In4log). Pokazy procesów logistycznych odbywają się co godzinę.

Więcej informacji na stronie producenta: www.pol-plan.com.pl

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE Z DZIAU Budowa

Materiał sponsorowany