Panattoni Park Będzin - I faza projektu już w budowie

2024-04-30 14:06
Panattoni Park Bedzin
Autor: Mat. prasowe Panattoni Całkowita powierzchnia Panattoni Park Będzin wyniesie 87 500 mkw.

Panattoni Park Będzin to nowa inwestycja Panattoni, dewelopera obiektów logistycznych. W I etapie realizacji powstanie tu hala, która będzie mogła pełnić różnorodne funkcje - od logistyki, przez lekką produkcję, po e-commerce. Obiekt dostarczy 27 500 m² nowoczesnej powierzchni przemysłowej, a całkowita powierzchnia Panattoni Park Będzin wyniesie 87 500 m².

Spis treści

  1. Panattoni Park Będzin pod różnorodną działalność
  2. Park z zielonym paszportem
Rozmowy Muratora: Marek Karwowski, general manager EPPA

Panattoni Park Będzin pod różnorodną działalność

Panattoni Park Będzin to nowy park przemysłowy o planowanej powierzchni 87 500 m². Panattoni ogłosiło właśni start realizacji I etapu tej inwestycji. W jego ramach powstanie hala o powierzchni 27 500 m² zaprojektowana z myślą o szerokim zakresie procesów – od logistyki, przez lekką produkcję, po e-commerce. Uwzględniono również opcję dostosowania obiektu do ewentualnej funkcji cross-docka. Zakończenie realizacji tej części parku zaplanowano na wrzesień tego roku.

Zobacz także:

Inwestorzy cenią województwo śląskie za dostęp do wykwalifikowanej kadry i rozbudowaną infrastrukturę transportową, która łączy region z kluczowymi ośrodkami w kraju oraz Europie Środkowej. Atutami są również dynamiczny rozwój społeczny i baza badawczo-rozwojowa, z licznymi uczelniami wyższymi i instytucjami badawczymi, co sprzyja innowacjom i rozwojowi nowych technologii. Te i wiele innych czynników sprawiają, że mamy do czynienia z regionem o unikalnych możliwościach inwestycyjnych, łączącym tradycję przemysłową z nowoczesnym podejściem do biznesu, innowacji oraz zrównoważonego rozwoju.

– dodaje Marek Dobrzycki, managing director w Panattoni

Park z zielonym paszportem

Panattoni Park Będzin przejdzie proces wielokryterialnej oceny w ramach certyfikacji środowiskowej BREEAM na poziomie Excellent. W projekcie inwestycji zaplanowano wzmocnienie dachów pod montaż instalacji fotowoltaicznych, a także wprowadzenie wielu rozwiązań proekologicznych mających zredukować zużycie energii i wody, co wpłynie na obniżenie operacyjnych kosztów najemców.

Pracownicy mogę liczyć na udogodnienia w postaci między innymi nowoczesnych przestrzeni biurowych, zielonych stref relaksu, infrastruktury dla rowerzystów oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności