Nie do zdarcia! – żywice posadzkowe Webertec od marki WEBER

2023-05-16 20:40 Materiał sponsorowany
Nie do zdarcia! – żywice posadzkowe Webertec od marki WEBER
Autor: Saint-Gobain Construction Posadzki żywiczne wykonane z żywic Webertec marki WEBER są bardzo trwałe - nie do zdarcia!

Główne zalety powłok i posadzek z żywic Webertec marki WEBER to duża odporność chemiczna, łatwość w utrzymaniu w czystości, a przede wszystkim wyjątkowa trwałość dzięki najwyższej klasie ścieralności. Posadzki i powłoki żywiczne są wykorzystywane w obiektach przemysłowych i komercyjnych, a często także w domach prywatnych.

Spis treści

  1. Dobór żywicy do warunków eksploatacji posadzki
  2. Wszystko zaczyna się od podłoża – żywice gruntujące
  3. Szerokie możliwości stosowania żywic webertec
  4. Kolorowe posadzki z żywicami webertec

Dostępność żywic w wielu wariantach i kolorach, sprawia, że inwestorzy oraz wykonawcy coraz chętniej wybierają tę technologię wykańczania podłóg. W ofercie marki WEBER znajdziemy żywice Webertec przeznaczone do różnych zastosowań.

Dobór żywicy do warunków eksploatacji posadzki

Dobór odpowiedniej żywicy zależy od warunków eksploatacji wykonanej z niej powłoki. Wybierając konkretne rozwiązanie posadzkowe, należy zwrócić uwagę na:

  • częstotliwość i natężenie ruchu na posadzce,
  • obciążenia mechaniczne i chemiczne, którym będzie ona poddawana,
  • pożądaną szorstkość podłoża.

Sposobów zrealizowania posadzki żywicznej jest bardzo dużo. Wykorzystywane są m.in. systemy od gładkich do antypoślizgowych, o różnej estetyce wykończenia. Wygląd podłogi można dostosować do potrzeb i oczekiwań użytkownika, np. wykonać posadzkę w jednym kolorze, uzyskać ciekawy efekt dodając chipsy dekoracyjne lub kolorowe piaski. Ponadto wykorzystując dekoracyjne posadzki w dwóch lub więcej kolorach, można stworzyć niepowtarzalny wzór na powierzchni podłogi.

Wszystko zaczyna się od podłoża – żywice gruntujące

Wspólną i bardzo ważną kwestią – niezależną od wybranego systemu żywicznego –  jest odpowiednia jakość podłoża. Musi być gładkie, suche i mocne, ponieważ parametry te przekładają się na jeden z najważniejszych atutów powłok żywicznych, czyli trwałość. W przeciwnym razie podłoga popęka, a warstwa żywiczna będzie się odspajać. Jeśli podłoże jest popękane, rysy należy poszerzyć i sklamrować przy użyciu żywicy webertec EP 500 fix. W warstwach podłogi powinna znaleźć się szczelna hydroizolacja, będąca zarazem paroizolacją.

Wykonanie posadzki żywicznej zaczynamy od gruntowania żywicą webertec EP 100 lub EP 150. W zależności od wybranego systemu posadzkowego warstwę gruntującą można też przesypać suszonym ogniowo piaskiem kwarcowym.

Najczęściej spotykanym podłożem pod posadzki żywiczne jest odpowiedniej klasy beton. Jego powierzchnię trzeba mechanicznie oczyścić, a wszystkie niewielkie zagłębienia wygładzić. W tym celu można wykorzystać szpachlówkę epoksydową przygotowaną z żywicy webertec EP 150 base.

Nie do zdarcia! – żywice posadzkowe Webertec od marki WEBER
Autor: Saint-Gobain Construction Posadzka żywiczna może być wykończona jako gładka lub przesypana piaskiem kwarcowym Link: Jak wykonać posadzkę żywiczną?

Szerokie możliwości stosowania żywic webertec

Szeroka oferta żywic webertec o różnych właściwościach i zastosowaniach stwarza nieograniczone możliwości ich wykorzystania w obiektach przemysłowych, magazynach, sklepach, budynkach użyteczności publicznej, a także w pomieszczeniach technicznych, na powierzchniach wystawienniczych lub na parkingach. Posadzki z żywicami webertec sprawdzą się zarówno jako nawierzchnie poddawane obciążeniom ruchem pieszym, jak i średnim ruchem transportowym.

Co istotne, można aplikować je na wielu różnych podłożach, w tym m.in. betonowych i anhydrytowych, a także istniejących powłokach epoksydowych. Wystarczy wybrać tylko odpowiedni produkt lub ich zestaw.

Kolorowe posadzki z żywicami webertec

W ofercie żywic marki WEBER dostępne są również żywice kolorowe webertec EP 200 color oraz webertec EP 250 level. Można je wykorzystać do wykonania efektownych barwnych posadzek zasypywanych zwykłym oraz barwionym piaskiem kwarcowym albo posypką z kolorowych płatków.

Z kolei żywica webertec 300 uni doskonale sprawdzi się przy układaniu warstw zasadniczych „kamiennych dywanów”, a żywica dyspersyjna webertec EP 400 AQ Color przy tworzeniu kolorowych elementów graficznych na podłożach mineralnych.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAU Budowa

Materiał sponsorowany