Napędzamy przemysł czystą energią! Płynna dostawa gazu od AmeriGas Polska

2023-05-19 15:55 Materiał sponsorowany
Napędzamy przemysł czystą energią! - płynna dostawa gazu od AmeriGas Polska
Autor: AmeriGas Polska Gaz płynny umożliwia ekonomiczne ogrzewanie hal przemysłowych

Gaz płynny dostarczany w zoptymalizowanej cenie na terenie całego kraju może być idealnym paliwem do ogrzewania hali przemysłowej. Zbiorniki i butle gazowe AmeriGas zapewniają bezpieczny i szybki dostęp do jednego z najtańszych źródeł energii. Jak zatem – dzięki ofercie AmeriGas – osiągnąć niezbędną temperaturę w hali, zużywając paliwo za jak najmniejszą kwotę?

Spis treści

  1. Promienniki gazowe. Jak płacić mniej za ogrzewanie hali?
  2. Nagrzewnice gazowe. Jak szybko podgrzać powietrze w hali?
  3. Gaz płynny – uniwersalne, trwałe i bezpieczne źródło ciepła
  4. Butle gazowe. Efektywne zasilanie wózków widłowych
Napędzamy przemysł czystą energią! - płynna dostawa gazu od AmeriGas Polska
Autor: AmeriGas Polska Gwarantowana jakość usług i bezpieczeństwo na każdym etapie dostawy Link: Korzyści z ogrzewania hal przemysłowych gazem płynnym

Promienniki gazowe. Jak płacić mniej za ogrzewanie hali?

Promienniki gazowe to jeden z najbardziej skutecznych sposobów ogrzewania hal przemysłowych. Takie urządzenia grzewcze można zastosować nawet w obiektach zlokalizowanych na terenach bez dostępu do sieci gazowniczej – wystarczy zainstalować zbiornik na gaz płynny.

Ceramiczne promienniki gazowe emitują ciepło w określonym kierunku, dlatego sprawdzają się w przypadku, gdy wyższa temperatura jest wymagana tylko w części hali. Są uważane za jedno z najtańszych źródeł ogrzewania obiektów o dużej kubaturze. W porównaniu do źródeł zasilanych np. olejem opałowym dają oszczędności rzędu nawet 30%. Ponadto promienniki gazowe potrzebują określonej ilości paliwa o stabilnej cenie, dzięki czemu łatwiej przewidzieć w budżecie określoną kwotę potrzebną do pokrycia kosztów paliwa i zużycia energii.

Nagrzewnice gazowe. Jak szybko podgrzać powietrze w hali?

Nagrzewnice na gaz płynny to równie popularne urządzenie grzewcze. Najlepiej sprawdzą się wtedy, gdy w hali wymagana jest podwyższona temperatura tylko przez część doby. Wyposażone we własny wentylator wymuszający ruch powietrza, przyspieszają nagrzewanie się pomieszczeń, a latem ułatwiają ich wietrzenie.

Nagrzewnice gazowe stosuje się także jako kurtyny powietrzne, głównie w halach wyposażonych w często otwierane bramy i drzwi. Ponadto stosowane w nagrzewnicach palniki szybko się rozpalają, zachowują stabilną temperaturę, a także charakteryzują się długowiecznością, co zmniejsza koszt eksploatacji urządzeń. Dzięki możliwości postawienia zbiornika z gazem płynnym w zasadzie w każdym miejscu, nagrzewnice gazowe to bardzo korzystne i popularne rozwiązanie.

Gaz płynny – uniwersalne, trwałe i bezpieczne źródło ciepła

Dysponując zbiornikiem gazu płynnego do ogrzewania hal, można wykorzystać to paliwo również do innych celów, np. do podgrzewania wody, ogrzewania innych pomieszczeń lub w procesach technologicznych. Telemetria oraz regularne przeglądy techniczne gwarantują ciągłość pracy i automatyczne dostawy energii. Ponadto, zabezpieczenie przed niekontrolowanym wyciekiem gazu to obecnie standard zarówno w nowoczesnych instalacjach gazowych, jak i butlach AmeriGas. Wykorzystanie gazu płynnego do ogrzewania hal i innych pomieszczeń stanowi zatem idealny sposób na ekonomiczny, bezpieczny i trwały system grzewczy.

Napędzamy przemysł czystą energią! - płynna dostawa gazu od AmeriGas Polska
Autor: AmeriGas Polska Szybka dostawa gazu płynnego w butlach zapewnia ciągłość pracy urządzeń

Butle gazowe. Efektywne zasilanie wózków widłowych

AmeriGas dostarcza gaz płynny w butlach do zasilania wózków widłowych używanych w hali. Ze względu na swoje właściwości LPG wydłuża żywotność silnika wózka widłowego (układ korbowo-tłokowy) i substancji smarujących.

Napędzamy przemysł czystą energią! - płynna dostawa gazu od AmeriGas Polska
Autor: AmeriGas Polska Butla AmeriGas wyposażona jest w specjalny syfon zwiększający efektywne wykorzystanie gazu, dzięki temu rzadziej trzeba ją wymieniać niż standardową Link: Jakie są inne możliwości zastosowania gazu płynnego?

Gaz zastosowany w butlach AmeriGas zapewnia wydajną pracę wózka, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. W instalacji gazowej wózka widłowego można dodatkowo zamontować filtr (dołączany na życzenie klienta do butli gazowej), który chroni silnik pojazdu przed zanieczyszczeniami. Z kolei cicha praca silnika i ograniczona toksyczność spalin pozwala operatorowi wykonywać swoją pracę nawet w zamkniętych pomieszczeniach.

Standardowe butle AmeriGas zamontowane na wózku widłowym można bardzo szybko wymienić na pełne. Dostępne są też specjalne lekkie butle gazowe do wózków widłowych, których wymiana trwa krócej niż minutę. Co ważne, butle na gaz dla wózków widłowych mają syfon, który umożliwia wykorzystania całego gazu znajdującego się w zbiorniku. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie – butli z syfonem rzadziej się wymienia, co obniża się koszty eksploatacji i gwarantuje ciągłość pracy silnika.

Napędzamy przemysł czystą energią! - płynna dostawa gazu od AmeriGas Polska
Autor: AmeriGas Polska Gwarantowana jakość usług i bezpieczeństwo na każdym etapie dostawy od AmeriGas Polska
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAU Instalacje