Czysty przejazd z systemem wycieraczek przemysłowych Unimat 43 B Hercules

2023-05-31 10:35 Materiał sponsorowany
Czysty przejazd z systemem wycieraczek przemysłowych Unimat 43 B Hercules
Autor: UNIMAT Wycieraczki przemysłowe Unimat 43 B Hercules zapewniają czysty wjazd na halę

Wycieraczki przemysłowe są przeznaczone do obiektów, w których pracuje ciężki sprzęt i roznosi się wiele pyłu oraz brudu. Stanowią niezbędne wyposażenie nowoczesnych magazynów, warsztatów samochodowych czy wjazdów na parkingi podziemne. Wycieraczki Unimat 43 B Hercules wyróżnia m.in. wysoka wytrzymałość i modułowa konstrukcja.

Spis treści

  1. Niezniszczalne wycieraczki Unimat 43 B Hercules
  2. Dodatkowe akcesoria
  3. Dlaczego warto zastosować system wycieraczek Unimat 43 B Hercules?

System czyszczenia przejazdowego pomaga utrzymać porządek i bezpieczeństwo w halach produkcyjnych i magazynowych o intensywnym ruchu wewnętrznym oraz odbywającym się z zewnątrz do wnętrza budynku. Wycieraczki przemysłowe są niezbędne w miejscach, w których charakter produkcji wymaga zachowania szczególnego porządku.

Czysty przejazd z systemem wycieraczek przemysłowych Unimat 43 B Hercules
Autor: UNIMAT Wycieraczki Unimat sprawdzą się również w miejscach o dużym natężeniu ruchu kołowego

Niezniszczalne wycieraczki Unimat 43 B Hercules

Unimat 43 B Hercules to specjalny rodzaj wycieraczek przejazdowych w ofercie firmy Unimat wykorzystywanych głównie do tworzenia systemów czyszczenia przejazdowego, zapewniających skuteczną barierę między strefą brudną a czystą.

Charakteryzują się dużą wytrzymałością na obciążenia - ponad 1000 kN na koło. Wkłady czyszczące nie ulegają odkształceniom i zachowują swoją pozycję, a modułowa konstrukcja wycieraczki ułatwia montaż oraz czyszczenie.

Każdy moduł czyszczący o wymiarach 1000 x 470 x 43 mm składa się z ramy do instalacji w posadzce, kraty stalowej ocynkowanej ogniowo. Jest wyposażony w 29 szczotek w kolorze czarnym lub innym na zamówienie.

Czysty przejazd z systemem wycieraczek przemysłowych Unimat 43 B Hercules
Autor: UNIMAT Rama z rampą przygotowane do montażu modułów wycieraczki Unimat

Szczotki skutecznie usuwają zanieczyszczenia z kół paleciaków, wózków widłowych, samochodów osobowych i ciężarowych, urządzeń o dużych gabarytach oraz innych maszyn mobilnych wykorzystywanych w halach przemysłowych. Bez problemu wytrzymują poruszanie się po zakładzie wózków widłowych z ładunkiem lub innych urządzeń z obciążeniem. 

Przy zastosowaniu odpowiednio dużego pola czyszczącego system wycieraczek przejazdowych Unimat 43 B Hercules pozbywa się nawet do 95% brudu w strefie wjazdu.

Firma Unimat oferuje zarówno zaprojektowanie odpowiedniego systemu czyszczenia przejazdowego dla budynku, jak i zajmie się montażem wycieraczek. 

Czysty przejazd z systemem wycieraczek przemysłowych Unimat 43 B Hercules
Autor: UNIMAT Wycieraczka Unimat 43 B Hercules wraz elementami rampy najazdowej

Dodatkowe akcesoria

Jeszcze większą skuteczność czyszczenia można osiągnąć łącząc wycieraczki przemysłowe z dodatkowym wyposażeniem, np. systemem osadników, które umożliwiają sprawne odprowadzanie nadmiaru wody do przestrzeni pod wycieraczkami. Ponadto można podłączyć ich wylot do kanalizacji, aby ułatwić odpływ nieczystości z pojemnika. 

Systemy można też wyposażyć rampy najazdowe – główne, boczne i narożne. Transport modułów ułatwiają uchwyt ręczny do przenoszenia oraz wózek.

Dlaczego warto zastosować system wycieraczek Unimat 43 B Hercules?

Korzyści z zastosowania pola czyszczącego Unimat 43 B Hercules to przede wszystkim:

  • znaczna redukcja brudu (pyłów, piasku, kurzu) wprowadzanego do wnętrza obiektów przez koła pojazdów, opony i obuwie robocze,
  • zwiększenie bezpieczeństwa pracy w rejonie wjazdów – czyste koła zmniejszają ryzyko wypadków na śliskiej i brudnej posadzce,
  • poprawa poziomu czystości wewnętrznej,
  • zwiększenie żywotności posadzek poprzez redukcję tzw. grubego brudu,
  • możliwość instalacji w obiekcie bez wykonywania robót budowlanych,
  • łatwa wymiana pojedynczych szczotek redukująca koszty serwisu.
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.