Panattoni rozbudowuje największą inwestycję na Dolnym Śląsku. Wrocław Campus z dodatkową powierzchnią spekulacyjną

2023-08-16 16:00
Rozbudowa Wrocław Campus
Autor: Panattoni Rozbudowa Wrocław Campus

Panattoni rusza z rozbudową swojej największej inwestycji na Dolnym Śląsku – Wrocław Campus – w ramach której dostarczył dotychczas 185 000 m kw. Deweloper właśnie rozpoczął realizację hali o powierzchni 30 000 m kw. Po jej ukończeniu w I kw. 2024 r. zaplanowana jest budowa kolejnych 130 000 m kw. Wartość dwóch nowych obiektów wyniesie 116 mln euro.

Spis treści

  1. Rozbudowa Panattoni Park Wrocław Campus
  2. Atrakcyjna lokalizacja dla e-commerce
  3. Inwestycja zgodna ze standardem zrównoważonego budownictwa
  4. Atrakcyjny obszar pod inwestycje

Rozbudowa Panattoni Park Wrocław Campus

Panattoni weszło w 2023 rok z ponad 200 000 m kw. powierzchni spekulacyjnej w trakcie realizacji na Dolnym Śląsku – najwięcej w skali całego kraju. Najlepsze wyniki odnotowało również na koniec I kw. tego roku. Firma jest gotowa, aby odpowiadać na silny popyt w jednym z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce, dlatego ruszyła z rozbudową największej inwestycji – Panattoni Park Wrocław Campus – o kolejne 30 000 m kw.

Wrocław Campus położony jest w sercu jednej z najlepiej rozwiniętych stref logistycznych w Europie. Tę strategiczną lokalizację wybierają globalne firmy, którym zależy na możliwości dogodnego dotarcia do wielu europejskich rynków, przy zachowaniu niższych kosztów operacyjnych, które wciąż oferuje Polska. Bezpośredni dostęp do autostrad A4 i A8 otwiera dostęp do bazy klientów w Niemczech i Austrii, liczącej ponad 100 milionów osób. Region z takim potencjałem ma ogromne zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie przemysłowe, dlatego tworzenie kolejnych klastrów biznesowych, jak właśnie Wrocław Campus czy powstający w Magnicach Wrocław South Logistics Hub, to tylko kwestia czasu – mówi Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni

Może zainteresują Cię również Najwyższe budynki mieszkalne Warszawy

Atrakcyjna lokalizacja dla e-commerce

W pobliżu Wrocław Campus położone są m.in obiekty firmy Amazon czy kompleks koreańskiego LG, obejmujący największą w Europie fabrykę baterii litowo-jonowych. To potwierdza atrakcyjność biznesową lokalizacji dla takich branż jak e-commerce czy automotive.

Inwestycja zgodna ze standardem zrównoważonego budownictwa

Kolejny obiekt w ramach Panattoni Wrocław Campus powstanie zgodnie z wysokim standardem zrównoważonego budownictwa i uzyska certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. Klienci skorzystają m.in. z inteligentnych systemów zarządzania energią, armatury ograniczającej zużycie wody czy systemów wentylacji mechanicznej z wysokiej klasy filtrami. Deweloper zrealizuje również strefy zielone, które wyposaży w meble z ekologicznych materiałów, dostarczy stacje ładowania samochodów elektrycznych, a pomieszczenia biurowe zostaną zbadane pod kątem oświetlenia światłem naturalnym, akustyki i komfortu termicznego. Realizację poprzedziła Analiza Cyklu Życia (LCA).

Atrakcyjny obszar pod inwestycje

Lokalizacja inwestycji okazała się bardzo atrakcyjna dla inwestorów. Pierwszy etap Panattoni Wrocław Campus, który objął 185 000 m kw. został na początku roku zakupiony przez firmę P3 i była to jedna z największych transakcji w historii polskiego rynku powierzchni przemysłowych.

W 2022 r. Panattoni przekroczyło 2 mln m kw. dostarczonej na Dolnym Śląsku powierzchni m.in. ruszając z budową Panattoni Park Wrocław South Logistics Hub, którego pierwszy etap został zakończony na początku br. i objął 120 000 m kw. Całość została skomercjalizowana jeszcze w trakcie budowy. W najbliższych miesiącach deweloper dostarczy kolejne 90 000 m kw. w ramach projektu. W ciągu roku firma planuje przekroczenie 2,3 miliona m kw. w regionie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje