Park logistyczny Wrocław Campus firma Panattoni sprzedaje firmie P3 Logistic Parks

2023-03-01 15:42
Wrocław Campus
Autor: Panattoni Park logistyczny Wrocław Campus jest położony w jednej z najlepiej rozwiniętych stref logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej i Zachodniej, rozciągającej się od Szczecina na północy Polski do Czech, Słowacji i Węgier na południu.

Panattoni sprzedał swój strategiczny projekt w południowo-zachodniej Polsce – Wrocław Campus. Park logistyczny o powierzchni 185 000 m kw. w rękach P3 Logistic Parks. Wrocław Campus posiada certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent.

Panattoni Wrocław Campus

Inwestycja składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni 185 000 m kw. Wysokość parku wynosi 10 metrów w świetle, a maksymalne obciążenie skupione to 5 ton. Na terenie inwestycji znajduje się 319 ramp przeładunkowych, 949 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz 67 dla ciężarowych. Potencjalna ekspansja może objąć dwa dodatkowe budynki o łącznej powierzchni 160 000 m kw., przystosowane do funkcji magazynowych i lekkiej produkcji. W regionie działa już największy w Europie producent baterii litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych, zarządzany przez koreański koncern LG (LGES Wrocław). Ogromna fabryka LG plasuje Polskę na trzecim miejscu pod względem rozwoju zdolności produkcyjnych baterii do pojazdów elektrycznych w Europie do 2031 roku, po Niemczech i Węgrzech.

Czytaj też:

„Panattoni jest największym podmiotem lokującym kapitał instytucjonalny w aktywa przemysłowe i logistyczne w Europie, średnio około 7 mld euro rocznie. Sprzedaż naszego wrocławskiego parku logistycznego firmie P3 świadczy o utrzymującym się silnym apetycie inwestorów instytucjonalnych na tego typu obiekty. Podaż nowych inwestycji w Polsce wciąż nie nadąża za zapotrzebowaniem na powierzchnię ze strony firm przemysłowych i e-commerce oraz rosnącym trendem nearshoringu” - komentuje Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni w Europie i Indiach, skomentował.

Wrocław Campus jest położony w jednej z najlepiej rozwiniętych stref logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej i Zachodniej, rozciągającej się od Szczecina na północy Polski do Czech, Słowacji i Węgier na południu. Jest tu ponad 350 parków logistycznych obejmujących 20 milionów m kw. Lokalizacja ma bezpośredni dostęp do autostrad A4 i A8, które łączą główne rynki europejskie – jak Niemcy i Austria – z bazą klientów liczącą ponad 100 milionów osób. Międzynarodowe lotnisko we Wrocławiu jest oddalone o zaledwie 15 minut jazdy samochodem. Region Dolnego Śląska zamieszkuje 2,9 mln osób, a sam Wrocław liczy 650 000 mieszkańców.

Panattoni to zdecydowany lider pod kątem dostarczonej na Dolnym Śląsku powierzchni magazynowej i przemysłowej. Portfolio dewelopera w regionie obejmuje już ponad 2 mln m kw.

Wrocław Campus posiada certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. Wśród najemców parku są ID Logistics, koreański operator logistyczny Unico Logistics, GEIS, LX Pantos oraz producent kabli samochodowych Leoni. Obecnie zatrudnienie znalazło tam ok. 600 pracowników.

Czytaj więcej:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje