Panattoni Park Wrocław Logistics South Hub rozbudowuje inwestycję na Dolnym Śląsku

2023-03-06 13:56
 Panattoni Park Wrocław Logistics South Hub
Autor: Panattoni Panattoni Park Wrocław Logistics South Hub to kolejna powierzchnia magazynowa na Dolnym Śląsku z datą realizacji październik 2023 r.

Panattoni rusza z budową 90 000 m kw. powierzchni spekulacyjnej w ramach Panattoni Park Wrocław Logistics South Hub na Dolnym Śląsku. Nowy obiekt spełni najwyższe na rynku standardy zrównoważonego budownictwa. Inwestycja zostanie zrealizowana w październiku 2023 r.

Park Wrocław Logistics South

Realizacja Park Wrocław Logistics Southndoskonale sprawdzi się w obsłudze różnego rodzaju procesów: od produkcji, przez obsługę e-commerce i omnichannel, po logistykę i magazynowanie. Ponadto dzięki rozwiniętej infrastrukturze drogowej droga do granic czeskiej oraz niemieckiej zajmuje tylko około półtorej godziny, co pozwala na dogodną obsługę także zagranicznych rynków. Najemcy Park Wrocław Logistics South to najwięksi inwestorzy w branży e-commerce i logistycznej. 

„Realizacja inwestycji w Magnicach korzysta ze wszystkich atutów Dolnego Śląska – lokalizacji z potencjałem na obsługę europejskich rynków, doskonałego klimatu dla biznesu oraz blisko 3-milionowej populacji. Ponadto w Indeksie Akademickości Miast, Wrocław zajmuje 3 miejsce w Polsce, zapewniając tym samym dopływ wykwalifikowanej kadry. Z Dolnego Śląska firmy mogą obsłużyć nawet 100 milionów odbiorców jednego dnia, dlatego jesteśmy pewni, że nowy etap Panattoni Park Wrocław Logistics South Hub bardzo szybko znajdzie najemców” – mówi Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni.

Najemcy wybierając ten projekt otrzymają nowoczesną powierzchnię, wyposażoną w technologie pozwalające znacznie ograniczyć zużycie wody, energii, jak i zmniejszyć emisję CO2. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna, a przed obiektem powstaną zielone strefy relaksu dla pracowników. Do ich dyspozycji pozostaną również punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca carsharingowe. Wszystkie te rozwiązania na poziomie Excellent certyfikacji BREEAM mają na celu m.in. pomoc najemcom w spełnieniu wymagań unijnej taksonomii i dążeniu do zeroemisyjności.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje