Panattoni Park Gdańsk City Airport – Panattoni rozpoczyna nową inwestycję w województwie pomorskim

2024-06-14 10:10
Panattoni Park Gdańsk City Airport
Autor: Panattoni Inwestycja Panattoni Park Gdańsk City Airport realizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Gdańsk i w pobliżu obwodnicy Trójmiasta

Panattoni Park Gdańsk City Airport to nowa inwestycja Panattoni w województwie pomorskim. Projekt jest realizowany spekulacyjnie i obejmuje budowę dwóch nowoczesnych hal dystrybucyjnych o łącznej powierzchni ponad 18 400 mkw.

Spis treści

  1. Lokalizacja
  2. Inwestycja z certyfikatem BREEAM
  3. Panattoni w Trójmieście
Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Lokalizacja

Inwestycja realizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Gdańsk i w pobliżu obwodnicy Trójmiasta (3 km). Lokalizacja ta zapewnia doskonałe połączenie z lokalną i międzynarodową infrastrukturą transportową. Do portu morskiego oraz Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego Baltic Hub jest stąd około 20 km a do centrum miasta zaledwie 13 km. Na Panattoni Park Gdańsk City Airport składać się będą hale o powierzchniach 14 071 mkw. i 4351 mkw.

– „Ze względu na rozbudowaną i rozwijaną wciąż infrastrukturę, Gdańsk jest bardzo atrakcyjny dla biznesu i utrzymuje znaczny popyt na powierzchnie przemysłowe. Wynika to m.in. z bliskości jednego z największych portów morskich w Europie, ale w przypadku naszej nowej inwestycji dodatkowo szczególną rolę odgrywa sąsiedztwo portu lotniczego. Wraz z pozostałymi atutami lokalizacji tworzy to unikalną kombinację możliwości komunikacyjnych dla działalności logistycznej” – wyjaśnia Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni i dodaje: – „Do tej pory zrealizowaliśmy na rynku trójmiejskim blisko 700 000 m kw. nowoczesnych powierzchni przemysłowych, a Panattoni Park Gdańsk City Airport to nasz kolejny park, który nie tylko będzie w pełni korzystał z doskonałego położenia, ale też wspierał rozwój całego regionu – przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy i wzmacniania potencjału Trójmiasta jako ważnego punktu logistycznego na mapie kontynentu”.

Inwestycja z certyfikatem BREEAM

Panattoni Park Gdańsk City Airport przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent, co będzie potwierdzeniem spełnienia najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju. W ramach inwestycji zostaną zastosowane nowoczesne technologie mające na celu oszczędność energii i wody, a także rozwiązania poprawiające wellbeing użytkowników, takie jak zwiększony dostęp do światła naturalnego oraz specjalnie zaprojektowane przestrzenie biurowe, które mają na celu zapewnienie komfortu termicznego, odpowiedniej akustyki i jakości powietrza.

Panattoni w Trójmieście

Panattoni sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę w rejonie Trójmiasta. To jeden z najsilniejszych obszarów metropolitarnych w Polsce i Europie, położony strategicznie na przecięciu szlaków handlowych łączących Skandynawię z Europą Południową oraz Polskę z krajami bałtyckimi. Region jest siedzibą wielu firm z różnych branż, na co bez wątpienia wpływa sąsiedztwo największego portu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje