Nowy park produkcyjno-przemysłowy Good Point V powstaje tuż pod Warszawą

2023-12-05 8:03
Nowy park produkcyjno-przemysłowy Good Point V
Autor: Mat. prasowe Real Management S.A. Park produkcyjno-przemysłowy Good Point V ma być certyfikowany w systemie BREEAM (poziom Excellent)

Pod Warszawą, w miejscowości Łubna, rozpoczęto budowę nowoczesnego parku produkcyjno-przemysłowego Good Point V. Inwestycja spółki Real Management ma być gotowa na przyjęcie pierwszych najemców już w III kwartale 2024 r.

Spis treści

  1. Good Point V - nowa powierzchnia magazynowa pod Warszawą
  2. Park produkcyjno-przemysłowy z zielonym certyfikatem

Good Point V - nowa powierzchnia magazynowa pod Warszawą

Good Point V to nowoczesny park produkcyjno-przemysłowy, który już wkrótce powstanie pod Warszawą. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Bremer. Realizacja dotyczy trzech budynków kompleksu o łącznej powierzchni magazynowej 30 tys. m². Park zlokalizowany będzie w miejscowości Łubna, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 79, gwarantującej połączenie z Warszawą (przez ul. Puławską) i węzłem komunikacyjnym w Górze Kalwarii.

Rozpoczęcie budowy parku Good Point V zaplanowano na koniec 2023 r. Pierwsi najemcy powierzchni magazynowej oraz biurowej, wśród których znalazły się takie firmy, jak Dr Irena Eris S.A. czy OEX Fulfilio Sp. z o.o., wprowadzą się tu już w III kwartale 2024 r. Zakończenie budowy całego parku produkcyjno-przemysłowego przewidziano natomiast na I kwartał 2025 r.

Za inwestycję Good Point V odpowiada spółka Real Management.

  • Zobacz także inwestycję magazynową MDC2 Park Kraków South, która w ramach strategii ESG sfinansuje zakup lasu naturalnego.

Chcemy, aby Good Point V nie tylko był nowoczesnym kompleksem produkcyjno-przemysłowym, ale także wzorem w obszarze zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Warto dodać, że Good Point V to kolejny projekt Real Management S.A, który już na etapie przygotowań do realizacji cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Obecnie ponad 80% dostępnej powierzchni jest już wynajęte.

– Ewa Śmigielska, Wiceprezes Zarządu Real Management S.A.

Park produkcyjno-przemysłowy z zielonym certyfikatem

Kompleks Good Point V został zaprojektowany zgodnie z normami ESG, a deweloper opracował też uzupełniający strategię Zielony Standard Budynków Magazynowych. Działka, na której powstanie inwestycja, charakteryzuje się obszernymi terenami zielonymi, na terenie kompleksu znajdują się również dwa stawy pogliniankowe, które dodatkowo uatrakcyjniają krajobraz.

W planach dewelopera jest również zrealizowanie na terenie Good Point V obszaru rekreacyjnego dla pracowników magazynów.

Inwestycja ma być certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje