Nowe centrum logistyczne Poczty Polskiej

2023-11-22 13:09
Nowe centrum logistyczne Poczty Polskiej
Autor: Mat. prasowe Panattoni Zaawansowane technologicznie magazyny w Radzyminie mają usprawnić sieć logistyczną Poczty Polskiej

Panattoni ukończyło strategiczną realizację dla Poczty Polskiej. W Radzyminie powstał kompleks trzech budynków o łącznej powierzchni 50 000 m². W ramach inwestycji zostanie uruchomiony nowoczesny sorter paczek wyposażony w technologię Cross-Belt.

Nowe magazyny dla Poczty Polskiej

Panattoni ukończyło w Radzyminie kompleks trzech budynków dla Poczty Polskiej. Inwestycja odgrywa kluczową rolę dla realizacji projektu Architektura Sieci Logistycznej (ASL), strategicznej inicjatywy operatora. W ramach centrum logistycznego o powierzchni 50 000 m² będzie działał sorter, który pozwoli na obsługę ponad 15 000 paczek na godzinę. Inicjatywa Architektura Sieci Logistycznej umożliwi płynną transformację obecnej sieci – przystosowanej przede wszystkim do obsługi listów – do docelowej, w której dominować będą przesyłki KEP (kurierskie, ekspresowe, paczkowe) i e-commerce.

Przeczytaj także o innych nowych inwestycjach magazynowych:

Inwestycja w Ciemnem pod Radzyminem to jedno z najważniejszych zadań prowadzonych obecnie w Spółce. Pozyskanie nowego obiektu logistycznego bezpośrednio w obszarze Warszawy umożliwi obsługę rosnącego wolumenu przesyłek paczkowych i paletowych oraz automatyzację procesów logistycznych. Już w przyszłym roku hala zostanie wyposażona w największy w Spółce sorter paczek.

 – Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej

Cross-Belt w sortowni paczek

Panattoni zrealizowało już dla Poczty Polskiej obiekty w Kaliszu i Białymstoku, a pod koniec sierpnia br. deweloper ukończył w Radzyminie realizację trzech budynków – hal o powierzchniach 14 574 m² i 30 264 m² oraz dyspozytorni o powierzchni prawie 600 m². W ramach kompleksu dostarczył magazyny typu cross-dock oraz powierzchnie magazynowo-operacyjne, na których zostanie zamontowany sorter do automatycznego opracowania przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych, wyposażony w technologię Cross-Belt. Maszyna posiadać będzie sześć linii podawania automatycznego i sześć linii podawania ręcznego. Ponad 300 ześlizgów pozwoli na obsługę nawet 15 000 przesyłek na godzinę.

Cały system, zaprojektowany z myślą o optymalizacji pracy, obejmuje skanowanie kodów kreskowych, sortowanie i finalne ześlizgi. Oprócz części operacyjnej Panattoni zrealizowało również warsztat z wyposażeniem pozwalający na obsługę samochodów dostawczych i ciężarowych oraz wiatę o powierzchni ponad 5000 m².

Inwestycja zlokalizowana jest ok. 25 km od centrum Warszawy, co pozwoli na sprawną obsługę rosnącego wolumenu przesyłek w regionie. Kompleks przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Zastosowano w nim szereg rozwiązań oszczędzających zużycie energii i wody oraz ograniczających emisję CO2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje