Nowy magazyn wysokiego składowania dla Oknoplastu

2023-11-13 15:11
Nowy magazyn wysokiego składowania dla Oknoplastu
Autor: Mat. prasowe Oknoplast Nowy magazyn powstaje w Ochmanowie, przy głównej siedzibie firmy Oknoplast

W pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania to najnowsza inwestycja firmy Oknoplast. Budynek ma być przekazany do użytku już w pierwszym kwartale 2024 roku.

Nowa, olbrzymia przestrzeń magazynowa

Powstający magazyn wysokiego składowania będzie miał wysokość 15 m, co oznacza maksymalnie efektywne wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej na magazynowanie. Jego całkowita kubatura wyniesie 29 557,8 m3, co z kolei pozwoli na ustawienie w nim, aż 1800 specjalistycznych palet wypełnionych różnymi komponentami. Będzie to więc jedna z największych tego typu przestrzeni magazynowych w branży stolarki budowlanej w Polsce.

Maksymalna automatyzacja magazynu Oknoplast

Nowa inwestycja zwiększy poziom automatyzacji spółki. Wewnątrz magazynu nie będzie pracowała ani jedna osoba. Profile do produkcji skrzydeł, ram i słupków oraz stal do wzmocnień będą automatycznie kompletowane i dostarczane do działu przygotowania produkcji. Znacznie usprawni to cały proces produkcyjny.

Jak zaznacza Łukasz Marzec, dyrektor operacyjny Grupy Oknoplast – Niezwykle potrzebny, nowy obiekt będzie w pełni zautomatyzowany, a to oznacza m.in. maksymalną optymalizację kosztów jego przyszłego funkcjonowania i wszystkich kosztów magazynowania. Inwestycja nie będzie miała wpływu na politykę kadrową firmy. Automatyzacja zwiększy standardy magazynowania, ale nie oznacza zmniejszenia zapotrzebowania na fachowców.

Magazyn wysokiego składowania zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2024 roku, wtedy trafią do niego wszystkie najbardziej wrażliwe komponenty niezbędne do produkcji okien.

Murator spot promocyjny
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje