Zakład produkcyjny Technoform w ramach Panattoni Park Kraków West III ukończony

2023-11-06 15:00
Zakład produkcyjny Technoform w Panattoni Park Kraków West III
Autor: Mat. prasowe Panattoni Zakład produkcyjny Technoform w Panattoni Park Kraków West III

Technoform, czołowy producent elementów do szyb zespolonych, korzystać będzie z 9400 m kw. powierzchni zrealizowanej w formule BTS w Panattoni Park Kraków West III. Z obiektu obsłuży rynek polski oraz zagraniczne w UE. Realizacja została sfinansowana kredytem w wysokości ok. 8 mln euro.

Zakład produkcyjny Technoform w nowej lokalizacji

Technoform posiada obecnie 45 fabryk i biur sprzedaży w: Europie, Ameryce oraz regionie Azji i Pacyfiku. Firma stale ulepsza procesy produkcyjne, a kolejnym etapem rozwoju jest relokacja jednego z dotychczasowych zakładów do nowoczesnej fabryki w Skawinie, która powstała w ramach Panattoni Park Kraków West III – zaledwie 20 km od stolicy regioniu.

W ramach nowego zakładu firma produkować będzie elementy izolacyjne do szyb zespolonych, a także magazynować produkt gotowy. Inwestycja pozwoli na obsługę rynku krajowego oraz licznych rynków europejskich. W międzynarodowej działalności pomoże lokalizacja obiektu w sąsiedztwie fragmentu DK44 stanowiącego obwodnicę Skawiny, blisko węzła A4, co okazało się dodatkowym atutem przy sprawnej relokacji dotychczasowego zakładu. Panattoni Park Kraków West III umożliwia dotarcie w ok. 80 minut do granicy polsko-słowackiej oraz w niecałe 2 godziny do granicy polsko-czeskiej. Autostrada przebiega niecałe 10 minut od inwestycji i zapewnia dobre połączenia do granicy południowo-zachodniej z Niemcami oraz południowo-wschodniej z Ukrainą.

Technoform w ramach Panattoni Park Kraków West III

Park został zrealizowany zgodnie ze standardami dewelopera – firmy Panattoni i przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziome Excellent. Deweloper zaimplementował m.in. czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego czy systemy inteligentnego zarządzania energią. Ponadto najemca skorzysta z białego montażu i wodooszczędnej armatury sanitarnej. Panattoni przygotowało również infrastrukturę dla rowerzystów, a także zadba o nasadzenia drzew, krzewów oraz łąk kwietnych na terenie inwestycji, wzbogacając lokalny ekosystem.

Kredytu w wysokości ok. 8 mln euro na inwestycję w Skawinie udzielił bank Credit Agricole.

Populacja Małopolski to ok. 3,4 mln mieszkańców i drugie miejsce pod kątem gęstości zaludnienia wśród wszystkich województw w Polsce. To przekłada się na zainteresowanie biznesu i przemysłu oraz chęć lokowania nowych inwestycji, a także rekordowo niski stopień pustostanów w skali kraju. To bardzo ważny aspekt także dla instytucji finansowych, które udzielają kredytów na realizacje w Krakowie i okolicach, widząc bardzo duży potencjał rozwoju regionu.

– Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni

Panattoni w regionie zrealizowało już ponad ćwierć miliona m kw. powierzchni, przy stopniu pustostanów na poziomie 1 proc. Z inwestycji dewelopera korzystają m.in. międzynarodowi operatorzy logistyczni, liderzy e-commerce czy globalni producenci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje