Zakład produkcyjny Technoform w ramach Panattoni Park Kraków West III ukończony

2023-11-06 15:00
Zakład produkcyjny Technoform w Panattoni Park Kraków West III
Autor: Mat. prasowe Panattoni Zakład produkcyjny Technoform w Panattoni Park Kraków West III

Technoform, czołowy producent elementów do szyb zespolonych, korzystać będzie z 9400 m kw. powierzchni zrealizowanej w formule BTS w Panattoni Park Kraków West III. Z obiektu obsłuży rynek polski oraz zagraniczne w UE. Realizacja została sfinansowana kredytem w wysokości ok. 8 mln euro.

Zakład produkcyjny Technoform w nowej lokalizacji

Technoform posiada obecnie 45 fabryk i biur sprzedaży w: Europie, Ameryce oraz regionie Azji i Pacyfiku. Firma stale ulepsza procesy produkcyjne, a kolejnym etapem rozwoju jest relokacja jednego z dotychczasowych zakładów do nowoczesnej fabryki w Skawinie, która powstała w ramach Panattoni Park Kraków West III – zaledwie 20 km od stolicy regioniu.

W ramach nowego zakładu firma produkować będzie elementy izolacyjne do szyb zespolonych, a także magazynować produkt gotowy. Inwestycja pozwoli na obsługę rynku krajowego oraz licznych rynków europejskich. W międzynarodowej działalności pomoże lokalizacja obiektu w sąsiedztwie fragmentu DK44 stanowiącego obwodnicę Skawiny, blisko węzła A4, co okazało się dodatkowym atutem przy sprawnej relokacji dotychczasowego zakładu. Panattoni Park Kraków West III umożliwia dotarcie w ok. 80 minut do granicy polsko-słowackiej oraz w niecałe 2 godziny do granicy polsko-czeskiej. Autostrada przebiega niecałe 10 minut od inwestycji i zapewnia dobre połączenia do granicy południowo-zachodniej z Niemcami oraz południowo-wschodniej z Ukrainą.

Technoform w ramach Panattoni Park Kraków West III

Park został zrealizowany zgodnie ze standardami dewelopera – firmy Panattoni i przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziome Excellent. Deweloper zaimplementował m.in. czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego czy systemy inteligentnego zarządzania energią. Ponadto najemca skorzysta z białego montażu i wodooszczędnej armatury sanitarnej. Panattoni przygotowało również infrastrukturę dla rowerzystów, a także zadba o nasadzenia drzew, krzewów oraz łąk kwietnych na terenie inwestycji, wzbogacając lokalny ekosystem.

Kredytu w wysokości ok. 8 mln euro na inwestycję w Skawinie udzielił bank Credit Agricole.

Populacja Małopolski to ok. 3,4 mln mieszkańców i drugie miejsce pod kątem gęstości zaludnienia wśród wszystkich województw w Polsce. To przekłada się na zainteresowanie biznesu i przemysłu oraz chęć lokowania nowych inwestycji, a także rekordowo niski stopień pustostanów w skali kraju. To bardzo ważny aspekt także dla instytucji finansowych, które udzielają kredytów na realizacje w Krakowie i okolicach, widząc bardzo duży potencjał rozwoju regionu.

– Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni

Panattoni w regionie zrealizowało już ponad ćwierć miliona m kw. powierzchni, przy stopniu pustostanów na poziomie 1 proc. Z inwestycji dewelopera korzystają m.in. międzynarodowi operatorzy logistyczni, liderzy e-commerce czy globalni producenci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje