Panattoni rozpoczyna budowę największego parku City Logistics w Polsce. Cała powierzchnia - 44 000 m kw. – dla Grupa Raben

2023-10-27 15:39
City Logistics Poznań III
Autor: materiały prasowe

Panattoni dostarczy ok. 44 000 m2 dla firmy Raben. City Logistics Poznań III to największa inwestycja w tym segmencie. Powstanie w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej.

Inwestycja będzie zrealizowana zgodnie z bardzo wysokim standardem zrównoważonego budownictwa, czego potwierdzeniem będą certyfikacje BREEAM na poziomie Excellent a także FM Global, wystawiana przez największe na świecie, amerykańskie towarzystwo ubezpieczeniowe. Najemca skorzysta z szeregu rozwiązań energo- i wodooszczędnych, a także z zakresu wellbeingu użytkowników. Ponadto Panattoni zadba o bioróżnorodność inwestycji, tworząc na terenie strefy zielone. Obiekt doskonale wpisze się w politykę klimatyczną Grupy Raben, która w ostatnim czasie otrzymała srebrne wyróżnienie EcoVadis.

- „Poznań jest jednym z najważniejszych ośrodków logistycznych w Europie i stanowi pomost między stolicami Polski i Niemiec. Gracze o międzynarodowym zasięgu zawsze z zainteresowaniem będą patrzeć na lokalizacje w tym regionie. Grupa Raben nie tylko otrzymuje park, który m.in. dzięki bliskości autostrady A2 pozwoli sprawnie obsłużyć wiele rynków krajowych i europejskich, ale też inwestycję w granicach miasta, która będzie istotnym atutem w pozyskiwaniu pracownika. Poznań zapewnia fantastyczne warunki do rozwoju segmentu City Logistics” – komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

- "Nowy magazyn w Wielkopolsce umożliwi dalszy rozwój współpracy z naszymi długoletnimi klientami, a także zwiększą możliwości prowadzenia nowych projektów w tej kluczowej dla Polski i Europy lokalizacji. Powierzchnie te będą spełniać nie tylko najwyższe wymogi bezpieczeństwa, operacyjne i środowiskowe Grupy Raben, ale uzupełnią nasze portfolio w rejonie Poznania o specjalistyczne obszary składowania m.in. w zakresie logistyki miejskiej, czy składowania w kontrolowanej temperaturze i wilgotności. Z nowych magazynów będziemy w stanie realizować kompleksowe usługi logistyczne obejmujące magazynowanie i pełen zakres usług dodanych, a także usługi kontenerowe, celne i dystrybucyjne. Dobre połączenia transportowe do Niemiec, Skandynawii i innych krajów Europy Zachodniej, realizowane w ramach naszej europejskiej sieci dystrybucji – razem ze stabilnymi operacjami od lat oferowanymi w tym rejonie - mogą decydować o dalszym lokowaniu centralnych europejskich magazynów w Wielkopolsce” – dodaje Lucyna Zaborowska-Princ, Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska w rejonie Poznania.

Raben zajmie cały park (44 000 m2) zlokalizowany w Poznaniu przy ul. Obodrzyckiej. W ramach obiektu skorzysta m.in. z 4200 m kw. strefy z kontrolowaną temperaturą, a także z przestrzeni biurowej w bardzo wysokim standardzie. Operator logistyczny rozpocznie operacje w City Logistics Poznań III w lipcu 2024 r.

Od początku współpracy Grupa Raben podpisała z Panattoni umowy najmu na powierzchnię przekraczającą 210 000 m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany