Panattoni rozpoczyna budowę największego parku City Logistics w Polsce. Cała powierzchnia - 44 000 m kw. – dla Grupa Raben

2023-10-27 15:39
City Logistics Poznań III
Autor: materiały prasowe

Panattoni dostarczy ok. 44 000 m2 dla firmy Raben. City Logistics Poznań III to największa inwestycja w tym segmencie. Powstanie w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej.

Inwestycja będzie zrealizowana zgodnie z bardzo wysokim standardem zrównoważonego budownictwa, czego potwierdzeniem będą certyfikacje BREEAM na poziomie Excellent a także FM Global, wystawiana przez największe na świecie, amerykańskie towarzystwo ubezpieczeniowe. Najemca skorzysta z szeregu rozwiązań energo- i wodooszczędnych, a także z zakresu wellbeingu użytkowników. Ponadto Panattoni zadba o bioróżnorodność inwestycji, tworząc na terenie strefy zielone. Obiekt doskonale wpisze się w politykę klimatyczną Grupy Raben, która w ostatnim czasie otrzymała srebrne wyróżnienie EcoVadis.

- „Poznań jest jednym z najważniejszych ośrodków logistycznych w Europie i stanowi pomost między stolicami Polski i Niemiec. Gracze o międzynarodowym zasięgu zawsze z zainteresowaniem będą patrzeć na lokalizacje w tym regionie. Grupa Raben nie tylko otrzymuje park, który m.in. dzięki bliskości autostrady A2 pozwoli sprawnie obsłużyć wiele rynków krajowych i europejskich, ale też inwestycję w granicach miasta, która będzie istotnym atutem w pozyskiwaniu pracownika. Poznań zapewnia fantastyczne warunki do rozwoju segmentu City Logistics” – komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

- "Nowy magazyn w Wielkopolsce umożliwi dalszy rozwój współpracy z naszymi długoletnimi klientami, a także zwiększą możliwości prowadzenia nowych projektów w tej kluczowej dla Polski i Europy lokalizacji. Powierzchnie te będą spełniać nie tylko najwyższe wymogi bezpieczeństwa, operacyjne i środowiskowe Grupy Raben, ale uzupełnią nasze portfolio w rejonie Poznania o specjalistyczne obszary składowania m.in. w zakresie logistyki miejskiej, czy składowania w kontrolowanej temperaturze i wilgotności. Z nowych magazynów będziemy w stanie realizować kompleksowe usługi logistyczne obejmujące magazynowanie i pełen zakres usług dodanych, a także usługi kontenerowe, celne i dystrybucyjne. Dobre połączenia transportowe do Niemiec, Skandynawii i innych krajów Europy Zachodniej, realizowane w ramach naszej europejskiej sieci dystrybucji – razem ze stabilnymi operacjami od lat oferowanymi w tym rejonie - mogą decydować o dalszym lokowaniu centralnych europejskich magazynów w Wielkopolsce” – dodaje Lucyna Zaborowska-Princ, Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska w rejonie Poznania.

Raben zajmie cały park (44 000 m2) zlokalizowany w Poznaniu przy ul. Obodrzyckiej. W ramach obiektu skorzysta m.in. z 4200 m kw. strefy z kontrolowaną temperaturą, a także z przestrzeni biurowej w bardzo wysokim standardzie. Operator logistyczny rozpocznie operacje w City Logistics Poznań III w lipcu 2024 r.

Od początku współpracy Grupa Raben podpisała z Panattoni umowy najmu na powierzchnię przekraczającą 210 000 m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany