Fabryka Fortaco na Śląsku została oficjalnie otwarta
W Knurowie na Śląsku został otwarty zakład produkcyjny dla Grupy Fortaco, który pomoże w konsolidacji działalności oraz optymalizacji logistyki firmy. Obiekt zrealizowała firma Panattoni. Otwarta fabryka ma powierzchnię ponad 34 000 m kw. Zatrudnienie znajdzie tam ok. 200 osób.
Spis treści
- Uroczyste otwarcie fabryki dla Grupy Fortaco
- Lokalizacja fabryki
- Dane techniczne
- Obiekt z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent
Uroczyste otwarcie fabryki dla Grupy Fortaco
Uroczyste otwarcie nowego zakładu Fortaco miało miejsce 3 października 2024 r., a w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele firmy, władz lokalnych, partnerzy biznesowi Fortaco oraz członkowie zespołu Panattoni, podkreślając znaczenie tej inwestycji dla lokalnej społeczności oraz gospodarki regionalnej. Grupa Fortaco jest jednym z wiodących w Europie producentem konstrukcji stalowych i kabin spawanych, dostarczającym produkty dla przemysłu maszynowego i transportowego.
Polecany artykuł:
„Panattoni od lat widzi ogromny potencjał Śląska jako regionu, który zmienia się z przemysłowego zagłębia wydobywczego w nowoczesne centrum przemysłowe. Nowa fabryka Fortaco to dowód na to, jak ważnym punktem staje się ten region na mapie reindustrializacji Europy”
‒ powiedziała Aurelia Rachtan, Associate Development Director w Panattoni.
Dodała:
„Cieszymy się, że Fortaco obdarzyło nas zaufaniem przy realizacji tego projektu. Mamy nadzieję, że zakład ten będzie początkiem długofalowej współpracy”.
„Nowa fabryka w Knurowie umożliwia nam konsolidację operacji i dalszy rozwój technologiczny. Dzięki tej inwestycji jesteśmy gotowi sprostać rosnącym wymaganiom rynku, jednocześnie realizując nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju”
– podkreślił Jarosław Szytow, Dyrektor Zarządzający w Fortaco Group.
Lokalizacja fabryki
Fabryka znajduje się w Knurowie, w województwie śląskim, przez co jest doskonale skomunikowana z kluczowymi ośrodkami przemysłowymi w regionie.
„Jesteśmy wdzięczni za wsparcie Urzędu Miasta Knurów, które umożliwiło sprawną realizację projektu, a także partnerowi, PGNiG za pomoc w realizacji wyzwań technicznych” ‒ dodała Aurelia Rachtan.
Polecany artykuł:
Dane techniczne
Fundamenty zakładu zostały dodatkowo wzmocnione pod specjalistyczne maszyny, a w budynku zastosowano 38 suwnic o udźwigu do 10 ton, które wspomogą obsługę produkcji. Dach hali został dodatkowo wzmocniony na potrzeby instalacji fotowoltaicznej.
Polecany artykuł:
Obiekt z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent
Fabryka została zaprojektowana zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju. Obiekt przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, co świadczy o jego wysokiej efektywności energetycznej oraz dbałości o środowisko.
Na terenie zakładu zasadzono liczne drzewa, krzewy oraz stworzono łąkę kwietną i strefę relaksu z elementami małej architektury. Wsparciem dla lokalnej bioróżnorodność będą dodatkowo budki lęgowe oraz domki dla owadów.
- Zobacz galerię: 10 najnowocześniejszych fabryk na świecie