7R Park Wrocław West II będzie miał własny magazyn energii!

2024-01-23 12:40
7R Park Wrocław West II będzie miał własny magazyn energii!
Autor: materiały prasowe 7R 7R Park Wrocław West II z magazynem energii ma być gotowy już w 2024 roku

W Kątach Wrocławskich powstaje 7R Park Wrocław West II, w który będzie zainstalowany magazyn energii wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne. To innowacyjne, niespotykane w tego typu obiektach rozwiązanie pozwoli na gromadzenie energii i znaczące ograniczenie śladu węglowego. Deweloper – firma 7R – specjalizujący się w budowie wysokiej jakości magazynów – realizuje tę inwestycję w zgodzie z strategią dekarbonizacji.

Spis treści

  1. Magazyn zielonej energii
  2. Innowacyjne rozwiązania drogą do certyfikacji
  3. Otwarcie magazynu już wkrótce
Hala Urania w Olsztynie w końcu otwarta. Tłumy przybyły na Galaktyczny Benefis

Magazyn zielonej energii

W przypadku 7R Park Wrocław West II deweloper zdecydował się na zastosowanie innowacyjnego rozwiązania. W budynku zainstalowany zostanie magazyn energii, który pozwoli na gromadzenie energii elektrycznej wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne.

– To rozwiązanie niespotykane w tego typu obiektach. Pozwoli na zmagazynowanie zielonej energii z systemu PV powstałej w szczycie produkcji. Można ją będzie wykorzystać w momencie niższej produkcji energii ze słońca i jednocześnie wyższym zapotrzebowaniu na prąd w budynku. Magazyn energii ma pojemność 200 kWh.

Piotr Miodek, Head of Construction & Sustainability w 7R

Obecnie trwają prace przy obudowie obiektu i izolacji dachu. Generalnym wykonawcą jest firma Kajima Poland, która podczas budowy przykłada dużą wagę do ochrony środowiska naturalnego.

7R Park Wrocław West II będzie miał własny magazyn energii!
Autor: materiały prasowe 7R Magazyn energii wytwarzanej z modułów fotowoltaicznych zainstalowany w hali magazynowej to rzadko spotykane rozwiązanie

Innowacyjne rozwiązania drogą do certyfikacji

Dodatkowo, 7R Park Wrocław West II finalnie zostanie wyposażony w kolejne innowacyjne rozwiązania, pomagające osiągnąć znaczącą redukcję operacyjnej emisyjności budynku.

Poza systemami grzewczo-wentylacyjnymi, z wysokosprawnymi pompami ciepła oraz wentylacją z odzyskiem ciepła, budynek zostanie dodatkowo wyposażony w zaawansowany system sterowania BMS, energooszczędne oświetlenie LED oraz instalację fotowoltaiczną pozwalającą na produkcję czystej energii.

Wszystko to pozwoli 7R wystąpić o certyfikację BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding.

Zastosowane w 7R Park Wrocław West II proekologiczne rozwiązania pozwolą na obniżenie operacyjnej emisji CO2 o ponad 50% w stosunku do budynków zrealizowanych zgodnie z warunkami technicznymi wynikającymi z przepisów prawa budowlanego.

Przeczytaj również:

Otwarcie magazynu już wkrótce

7R Park Wrocław West II powstaje w Kątach Wrocławskich. Magazyn będzie mieć bezpośrednie połączenie z autostradą A4 (Węzeł Kąty Wrocławskie).

Cały obiekt jest już w całości wynajęty firmie Yusen Logistics. Najemca zajmie w nim blisko 42 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz ponad 1 tys. m2 biurowej.

Planowane zakończenie prac budowlanych 7R Park Wrocław West II przewidziano na drugi kwartał 2024.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje