Nowa fabryka Maxcess w Łubowie już otwarta

2024-03-19 6:49

Nowy zakład produkcyjny Maxcess, międzynarodowej firmy działającej w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, jest już gotowy. W gminie Łubowo położonej niedaleko Gniezna powstało ponad 13 000 m² nowoczesnej powierzchni produkcyjnej.

Spis treści

  1. Maxcess z nową fabryką w Łubowie
  2. Centralny zakład produkcyjny Maxcess
  3. BTS ze zrównoważonymi rozwiązaniami
Rozmowy Muratora: Janusz Komurkiewicz, POiD, Fakro

Maxcess z nową fabryką w Łubowie

Deweloper Panattoni ukończył i oddał do użytku główny europejski zakład produkcyjny dla firmy Maxcess. Obiekt zrealizowany w formule BTS pozwoli na relokację dotychczasowej fabryki, zwiększenie zdolności opracowywania nowych produktów i usług oraz docelowo dwukrotny wzrost zatrudnienia, wspierając rozwój lokalnego rynku pracy.

W nowej fabryce może znaleźć pracę nawet 350 osób – dwukrotnie więcej niż w dotychczasowym zakładzie Maxcess, jednocześnie lokalizacja umożliwi zachowanie dotychczasowego zespołu.

Realizację inwestycji w Łubowie przeprowadził deweloper Panattoni. Generalnym wykonawcą była firma Dekpol Budownictwo.

Proces deweloperski szytego na miarę obiektu różni się znacząco od standardowych inwestycji. Nasze zaangażowanie w spełnienie konkretnych potrzeb łączy się tu z procesem projektowania i całkowicie indywidualną realizacją, przynosząc wyjątkowy efekt. Fabryka Maxcess w Łubowie to kolejna realizacja Panattoni BTS, która idealnie wpisuje się w innowacyjną wizję naszego klienta i odgrywa strategiczną rolę w rozwoju globalnej firmy.

– Maciej Zawada, BTS development director w Panattoni

Centralny zakład produkcyjny Maxcess

Nowa fabryka o powierzchni ponad 13 000 m² będzie odgrywała kluczową rolę w dalszym rozwoju Maxcess, światowego lidera w produkcji systemów automatyki przemysłowej. Obiekt będzie służył jako centralny zakład produkcyjny firmy w Europie, usprawniając procesy takie jak nawijanie, prowadzenie, cięcie czy transportowanie materiału. Z myślą o optymalizacji procesów produkcyjnych, wyposażono go m.in. w suwnice, szynoprzewody, orurowanie sprężonego powietrza, rozprowadzenie gazów czy instalację wody technologicznej.

Przeczytaj także:

BTS ze zrównoważonymi rozwiązaniami

Inwestycja w nowy zakład produkcyjny to także element zrównoważonego rozwoju firmy. Obiekt został wyposażony w liczne rozwiązania ograniczające zużycie energii i wody, w tym m.in. duże przeszklenia części biurowej, świetliki czy rozdzielnie niskiego i średniego napięcia z ograniczonym dostępem. Dodatkowo przygotowano inwestycję pod instalację paneli fotowoltaicznych.

Na terenie inwestycji posadzono blisko 150 drzew rodzimych gatunków, ponad 400 krzewów, założono łąkę kwietną, a także postawiono domki dla owadów oraz budki lęgowe dla ptaków.

Obiekt będzie certyfikowany metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności