Nowa fabryka Maxcess w Łubowie już otwarta
Nowy zakład produkcyjny Maxcess, międzynarodowej firmy działającej w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, jest już gotowy. W gminie Łubowo położonej niedaleko Gniezna powstało ponad 13 000 m² nowoczesnej powierzchni produkcyjnej.
Spis treści
- Maxcess z nową fabryką w Łubowie
- Centralny zakład produkcyjny Maxcess
- BTS ze zrównoważonymi rozwiązaniami
Maxcess z nową fabryką w Łubowie
Deweloper Panattoni ukończył i oddał do użytku główny europejski zakład produkcyjny dla firmy Maxcess. Obiekt zrealizowany w formule BTS pozwoli na relokację dotychczasowej fabryki, zwiększenie zdolności opracowywania nowych produktów i usług oraz docelowo dwukrotny wzrost zatrudnienia, wspierając rozwój lokalnego rynku pracy.
W nowej fabryce może znaleźć pracę nawet 350 osób – dwukrotnie więcej niż w dotychczasowym zakładzie Maxcess, jednocześnie lokalizacja umożliwi zachowanie dotychczasowego zespołu.
Realizację inwestycji w Łubowie przeprowadził deweloper Panattoni. Generalnym wykonawcą była firma Dekpol Budownictwo.
Proces deweloperski szytego na miarę obiektu różni się znacząco od standardowych inwestycji. Nasze zaangażowanie w spełnienie konkretnych potrzeb łączy się tu z procesem projektowania i całkowicie indywidualną realizacją, przynosząc wyjątkowy efekt. Fabryka Maxcess w Łubowie to kolejna realizacja Panattoni BTS, która idealnie wpisuje się w innowacyjną wizję naszego klienta i odgrywa strategiczną rolę w rozwoju globalnej firmy.
– Maciej Zawada, BTS development director w Panattoni
Centralny zakład produkcyjny Maxcess
Nowa fabryka o powierzchni ponad 13 000 m² będzie odgrywała kluczową rolę w dalszym rozwoju Maxcess, światowego lidera w produkcji systemów automatyki przemysłowej. Obiekt będzie służył jako centralny zakład produkcyjny firmy w Europie, usprawniając procesy takie jak nawijanie, prowadzenie, cięcie czy transportowanie materiału. Z myślą o optymalizacji procesów produkcyjnych, wyposażono go m.in. w suwnice, szynoprzewody, orurowanie sprężonego powietrza, rozprowadzenie gazów czy instalację wody technologicznej.
Przeczytaj także:
- Hala produkcyjna Polipack w Gościcinie z certyfikatem BREEAM
- Otwarcie nowego centrum logistycznego Kuehne+Nagel w Gdańsku
BTS ze zrównoważonymi rozwiązaniami
Inwestycja w nowy zakład produkcyjny to także element zrównoważonego rozwoju firmy. Obiekt został wyposażony w liczne rozwiązania ograniczające zużycie energii i wody, w tym m.in. duże przeszklenia części biurowej, świetliki czy rozdzielnie niskiego i średniego napięcia z ograniczonym dostępem. Dodatkowo przygotowano inwestycję pod instalację paneli fotowoltaicznych.
Na terenie inwestycji posadzono blisko 150 drzew rodzimych gatunków, ponad 400 krzewów, założono łąkę kwietną, a także postawiono domki dla owadów oraz budki lęgowe dla ptaków.
Obiekt będzie certyfikowany metodą BREEAM na poziomie Excellent.