Otwarcie nowego centrum logistycznego Kuehne+Nagel w Gdańsku

2024-02-20 13:48
Centrum przeładunkowe w Gdańsku
Autor: Gettyimages Nowe przeładunkowe Kuehne+Nagel znajduje się w pobliżu gdańskiego terminalu Baltic Hub

Kuehne+Nagel otworzyło właśnie nowe centrum przeładunkowe w Gdańsku, zlokalizowane w pobliżu terminalu Baltic Hub – jednego z najszybciej rozwijających się terminali w Polsce. Nowy obiekt o powierzchni ponad 3300 m² będzie obsługiwać towary przypływające do Polski za pośrednictwem statków oceanicznych z całego świata, w tym z głównych portów Dalekiego Wschodu.

Spis treści

  1. Nowe centrum przeładunkowe Kuehne+Nagel przy Baltic Hub
  2. Obsługa towarów z całego świata

Nowe centrum przeładunkowe Kuehne+Nagel przy Baltic Hub

Nowe centrum przeładunkowe Kuehne+Nagel w Gdańsku będzie przeznaczone do obsługi operacji morskich i drogowych. Ma odpowiadać na potrzeby dodatkowych rozwiązań transportowych w regionie, wspierając klientów operatora multimodalnymi serwisami do krajów bałtyckich. 

Obiekt jest zintegrowany z europejską siecią drobnicową Kuehne+Nagel, aby zapewnić codzienną dystrybucję towarów do lokalnych i europejskich hubów. Lokalizacja pomiędzy Gdańskiem a Gdynią umożliwi sprawną i szybką obsługę towaru na trasie między portem a magazynem. Jednocześnie bliskość lotniska w Gdańsku może znacznie usprawnić transport i realizację dalszych etapów łańcucha dostaw.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Uruchomienie obiektu logistyki morskiej i drogowej stanowi strategiczny krok w kierunku zwiększenia wydajności i odporności łańcuchów dostaw naszych klientów – zarówno eksporterów, jak i importerów. Nowe centrum w Gdańsku, położone w pobliżu jednego z najważniejszych terminali kontenerowych w Polsce, pozwoli wzmocnić potencjał logistyczny w regionie, wspierając wymianę handlową Polski z innymi krajami świata oraz ekspansję naszych klientów na nowe rynki zagraniczne.

– Jacek Liszewski, dyrektor logistyki morskiej w Kuehne+Nagel

Obsługa towarów z całego świata

Centrum przeładunkowe Kuehne+Nagel ma powierzchnię ponad 3300 m² oraz dodatkowe 200 m² powierzchni biurowej. Cross-dock obsługuje towary przypływające do Polski za pośrednictwem największych statków oceanicznych z całego świata, w tym z głównych portów Dalekiego Wschodu w regularnym, cotygodniowym serwisie Kuehne+Nagel.

Pracownicy nowego centrum Kuehne+Nagel będą odpowiedzialni za obsługę zarówno towarów kończących swoją podróż w Polsce, oferując możliwość ich krótkotrwałego składowania, jak i tych, które są przeładowywane z kontenerów morskich i przygotowane do dalszego transportu.

W przypadku ładunków objętych dozorem celnym, a także przesyłek krajowych i unijnych, centrum oferuje również usługi dodatkowe, takie jak paletowanie, etykietowanie i sortowanie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności