Odpoczynek kierowcy. Nowy obiekt MDC² Park Łódź South z miejscem odpoczynku dla kierowców

2023-10-11 12:35
Strefa aktywnego wypoczynku dla kierowców wydzielona w obiekcie MDC² Park Łódź South
Autor: MDC2 Strefa aktywnego wypoczynku dla kierowców wydzielona w obiekcie MDC² Park Łódź South

W Polsce znaczną część kierowców zawodowych stanowią kierowcy samochodów ciężarowych. Z myślą o ich zdrowiu i bezpieczeństwie powstają nowe inicjatywy, które mają na celu poprawę warunków pracy. Jedną z nich jest organizacja aktywnego wypoczynku w trakcie przerwy w podróży, np. podczas rozładunku towaru w centrum magazynowym.

Aktywny odpoczynek - obiekt magazynowy z infrastrukturą dla kierowców

MDC2 wraz z Fundacją Truckers Life już po raz drugi wykorzystuje możliwość poprawy dobrostanu kierowców. Na terenie MDC2 Park Łódź South przewidziano infrastrukturę umożliwiającą kierowcom zawodowym aktywność fizyczną, która wspiera profilaktykę wielu problemów zdrowotnych. We współpracy z fundacją w MDC2 Park Łódź South powstanie strefa Rest & Move przeznaczona dla kierowców ciężarówek W jej ramach ma powstać strefa sportowa, w tym siłownia i boisko typu multisport oraz strefę do odpoczynku z miejscem do grillowania na świeżym powietrzu.

Deweloperem obiektu magazynowego w Głuchowie jest MDC2, a właścicielem i inwestorem – Fortress Real Estate Investments Limited (Fortress), spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu (JSE), właściciel portfela nieruchomości komercyjnych.

"Dobrostan kierowców pojazdów ciężarowych stanowi ważną część realizowanej przez Fortress i MDC2 polityki ESG. Na fundamencie tej strategii prowadzone są wszelkie działania związane z rozwojem obydwu przedsiębiorstw. Ideą projektu Rest & Move jest promocja zdrowego stylu życia i poprawa warunków pracy zarówno kierowców, jak i wszystkich osób korzystających z naszych obiektów magazynowych. Zależy nam na dobrej kondycji kierowców, wierzymy, że zdrowy kierowca to kierowca bezpieczny”

Adrian Winiarek, Development Director , MDC2

Poprawa warunków pracy kierowców

W strefie Rest & Move powstaną także miejsca do odpoczynku otoczone łąkami kwietnymi gwarantującymi bioróżnorodność i lepsze samopoczucie. Zamiarem dewelopera jest stworzenie miejsca przyjaznego odbiorcom, takiego, w którym można przyjemnie spędzić czas i poprawić kondycję.

Fundacja Truckers Life to organizacja non profit funkcjonująca w branży transportu drogowego. Działa ona z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie kierowców zawodowych. Pomaga im w zmianie stylu życia na lepszy, między innymi poprzez budowę siłowni zewnętrznych.

„Wszelkie działania, których celem jest poprawa dobrostanu kierowców, zasługują na uznanie. Cieszymy się, że świadomość ich ważności w branży magazynowej wzrasta. Razem z MDC2 uruchamiamy już drugą tego typu siłownię. Dla nas przychylność MDC2 jest bardzo ważna, dzięki niej kreujemy nową perspektywę dla tej grupy zawodowej. Kierowcy sami nie zwojują poprawy ich warunków pracy, jednak pomóc w tym może zrównoważone i odpowiedzialne podejście dewelopera magazynowego, jakim jest MDC2, i nasze – fundacji troszczącej się o ich los. Wspólnymi siłami możemy zdziałać o wiele więcej”

Dagmara Trusewicz, prezes Fundacji Truckers Life.

Informacje o obiekcie MDC² Park Łódź South
  • Nowoczesny park magazynowy zlokalizowany u zbiegu autostrady A1 i drogi krajowej nr 12 w Głuchowie koło Łodzi.
  • Obiekt jest w trakcie budowy. Inwestycję finansuje fundusz Fortress Real Estate Investments Limited (Fortress).
  • MDC² – działający na polskim rynku deweloper powierzchni magazynowych i logistycznych budowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
  • Na terenie MDC² Park Łódź South powstanie zewnętrzna siłownia przygotowywana we współpracy z Fundacją Truckers Life.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Projektowanie