Rusza budowa City Logistics Kraków Airport II. Wartość inwestycji 34 mln euro - robi wrażenie!

2023-07-17 16:07
City Logistics Kraków Airport II
Autor: Panattoni City Logistics Kraków Airport II

City Logistics Kraków Airport II położony będzie w sąsiedztwie Lotniska w Balicach – drugiego największego portu lotniczego w kraju. Inwestycja stanie się doskonałą platformą m.in. do obsługi logistyki ostatniej mili czy e-commerce i zostanie ukończona na początku 2024 roku. Obiekt realizuje Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie.

City Logistics Kraków Airport II

Krakowski rynek powierzchni przemysłowych wykazuje jeden z najniższych wskaźników pustostanów w kraju – poniżej 1 procent – a popyt na nowoczesne obiekty nie maleje. Panattoni, odpowiadając na zapotrzebowanie, rusza z budową City Logistics Kraków Airport II o docelowej powierzchni 21 330 mkw. w ramach jednego budynku. Inwestycja zostanie ukończona na początku 2024 roku, a powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego lotniska w Balicach. To drugi największy port lotniczy w kraju, który w 2022 roku obsłużył 7,4 mln pasażerów, o blisko 2 mln więcej niż zakładały prognozy władz lotniska z początku roku. Lokalizacja zapewni doskonałą ekspozycję na rynek krakowski, wspierając logistykę ostatniej mili, szczególnie branży e-commerce.

Obiekt ponadto będzie położony w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 co pozwoli na błyskawiczne połączenie z kluczowymi ośrodkami południowej Polski – jak Rzeszów, Katowice czy Wrocław – a także południowo-zachodnią i południowo-wschodnią granicą. Inwestycja znajdzie się również w zasięgu niecałych dwóch godzin od granic czeskiej oraz słowackiej.

Przeczytaj też jakie funkcje pełni park logistyczny, z czego się składają, jakie ma zalety?

Kraków - biznesowe atuty lokalizacji

Kraków to miasto o drugiej największej populacji w Polsce, a lotnisko w Balicach jest drugim największym w kraju pod kątem obsługiwanych pasażerów. Nasza nowa inwestycja pozwala wykorzystać ogromne atuty lokalizacji i jest doskonałą wiadomością dla biznesu, który potrzebuje powierzchni przemysłowych w tym regionie. Ponadto City Logistics Kraków Airport II powstaje w idealnym momencie, kiedy w planach krakowskiego lotniska jest realizacja nowego terminala cargo, co naturalnie rozwinie możliwości transportowe portu. Nie zwalniamy tempa i planujemy kolejne inwestycje w Małopolsce” – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Zobacz też ważną inwestycją Panattoni na Dolnym Śląsku. Wrocław Campus z dodatkową powierzchnią spekulacyjną

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje