Rusza budowa City Logistics Kraków Airport II. Wartość inwestycji 34 mln euro - robi wrażenie!

2023-07-17 16:07
City Logistics Kraków Airport II
Autor: Panattoni City Logistics Kraków Airport II

City Logistics Kraków Airport II położony będzie w sąsiedztwie Lotniska w Balicach – drugiego największego portu lotniczego w kraju. Inwestycja stanie się doskonałą platformą m.in. do obsługi logistyki ostatniej mili czy e-commerce i zostanie ukończona na początku 2024 roku. Obiekt realizuje Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie.

City Logistics Kraków Airport II

Krakowski rynek powierzchni przemysłowych wykazuje jeden z najniższych wskaźników pustostanów w kraju – poniżej 1 procent – a popyt na nowoczesne obiekty nie maleje. Panattoni, odpowiadając na zapotrzebowanie, rusza z budową City Logistics Kraków Airport II o docelowej powierzchni 21 330 mkw. w ramach jednego budynku. Inwestycja zostanie ukończona na początku 2024 roku, a powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego lotniska w Balicach. To drugi największy port lotniczy w kraju, który w 2022 roku obsłużył 7,4 mln pasażerów, o blisko 2 mln więcej niż zakładały prognozy władz lotniska z początku roku. Lokalizacja zapewni doskonałą ekspozycję na rynek krakowski, wspierając logistykę ostatniej mili, szczególnie branży e-commerce.

Obiekt ponadto będzie położony w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 co pozwoli na błyskawiczne połączenie z kluczowymi ośrodkami południowej Polski – jak Rzeszów, Katowice czy Wrocław – a także południowo-zachodnią i południowo-wschodnią granicą. Inwestycja znajdzie się również w zasięgu niecałych dwóch godzin od granic czeskiej oraz słowackiej.

Przeczytaj też jakie funkcje pełni park logistyczny, z czego się składają, jakie ma zalety?

Kraków - biznesowe atuty lokalizacji

Kraków to miasto o drugiej największej populacji w Polsce, a lotnisko w Balicach jest drugim największym w kraju pod kątem obsługiwanych pasażerów. Nasza nowa inwestycja pozwala wykorzystać ogromne atuty lokalizacji i jest doskonałą wiadomością dla biznesu, który potrzebuje powierzchni przemysłowych w tym regionie. Ponadto City Logistics Kraków Airport II powstaje w idealnym momencie, kiedy w planach krakowskiego lotniska jest realizacja nowego terminala cargo, co naturalnie rozwinie możliwości transportowe portu. Nie zwalniamy tempa i planujemy kolejne inwestycje w Małopolsce” – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Zobacz też ważną inwestycją Panattoni na Dolnym Śląsku. Wrocław Campus z dodatkową powierzchnią spekulacyjną

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje