POSCO będzie produkować w Brzegu rdzenie do silników. Koreańska firma buduje fabrykę

2024-06-14 13:30

Koreańska firma POSCO rozpoczęła budowę nowej fabryki w Brzegu w województwie opolskim. Jeszcze w 2024 r. gotowy ma być zakład produkujący rdzenie do silników elektrycznych, wodorowych i hybrydowych. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu blisko 200 osób.

Murator Remontuje: Malowanie boazerii – metamorfoza przedpokoju
Materiał sponsorowany

Spis treści

  1. Koreańskie POSCO buduje w Brzegu fabrykę rdzeni do silników
  2. Koreańskie rdzenie z Polski będą jeździć po całej Europie

Koreańskie POSCO buduje w Brzegu fabrykę rdzeni do silników

Nowy zakład koreańskiej firmy POSCO powstaje w Brzegu w województwie opolskim. W drugiej połowie marca 2024 r. podpisana została z władzami miasta umowa zakupu gruntów, zaś 11 czerwca 2024 r. nastąpiło uroczyste rozpoczęcie budowy. Inwestycja powstaje przy ul. Małujowickiej i ma być gotowa jeszcze w tym roku.

– Piąty producent stali na świecie i wytwórca rdzeni do silników aut elektrycznych zainwestuje w naszym mieście ponad 183 miliony złotych – podaje Urząd Miasta.

Nowa fabryka do 2025 r. da zatrudnienie 60 osobom, zaś do 2030 r. łącznie 180 osobom. W hali produkcyjnej wytwarzane będą rdzenie do silników coraz popularniejszych dziś ekologicznych pojazdów – samochodów elektrycznych, hybrydowych i wodorowych.

– Elektromobilność to technologia przyszłości, która przyczynia się m.in. do poprawy jakości powietrza czy redukcji hałasu. Jeszcze w tym roku, w Brzegu powstanie fabryka, w której będą produkowane rdzenie do silników aut elektrycznych, hybrydowych i napędzanych wodorem – podaje miasto.

Koreańskie rdzenie z Polski będą jeździć po całej Europie

Jak podaje „The Korea Herald”, nowa fabryka POSCO w Brzegu ma docelowo (do 2030 r.) osiągnąć produkcję na poziomie 1,2 mln rdzeni do silników rocznie. Trafią one na rynki w całej Europie – duże zamówienie złożyła już firma Hyundai Motor, posiadająca fabryki m.in. w Czechach i na Słowacji.

Warto dodać, że fabryka POSCO powstaje w obrębie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” (WSSE). To teren zakupiony w 2014 r. przez gminę od Agencji Mienia Wojskowego. Obiekt POSCO zajmie obszar o wielkości 10 ha.

– Osobiste zaangażowanie Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka sprawiło, że te przez lata nieużytkowane, opuszczone tereny przekształcają się w atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu – można przeczytać na stronie Urzędu Miasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje