Park MLP Pruszków II dla firmy GTV - luty 2023 wiecha i zakończenie prac konstrukcyjnych

2023-02-28 11:01
MLP Group Pruszków Hale Przemysłowe
Autor: MLP Group Wiecha na budowie hali dla GTV w MLP Pruszków II. W uroczystości zawieszenia symbolicznej wiechy udział wzięli przedstawiciele MLP Group, najemcy, firmy Pekabex - generalnego wykonawcy oraz podwykonawców.

W parku MLP Pruszków II zakończone zostały prace konstrukcyjne przy budowie nowoczesnej hali magazynowej dla firmy GTV. Zgodnie z założeniami oddanie gotowego obiektu do użytkowania, liczącego 32 tys. m2, planowane jest w kwietniu 2023 r.

Budowa nowoczesnego obiektu, przeznaczonego dla międzynarodowego producenta akcesoriów meblowych i oświetlenia LED, przebiega zgodnie z planem. Zakończony został kluczowy etap inwestycji, za realizację której odpowiedzialna jest firma Pekabex. 

Park MLP Pruszków II

Inwestycja realizowana w ramach parku logistycznego MLP Pruszków II dostarczy około 32 tys. m2 nowoczesnej powierzchni. Z tego firma GTV na cele magazynowe zamierza przeznaczyć ponad 30,2 tys. m². Natomiast duże nowoczesne przeszklone przestrzenie biurowe na trzech kondygnacjach zajmą kolejne 1,6 tys. m². Budowa nowej hali D1 rozpoczęła się w sierpniu 2022 r. Przekazanie najemcy nowego budynku planowane jest w kwietniu 2023 r.

Hala D1 to największy obiekt spośród wszystkich budowanych przez Pekabex w parku MLP Pruszków II. Posiadać będzie 38 ramp przeładunkowych. W kompleksie logistycznym wyróżniać się będzie nową elewacją typu „szachownica” w kolorystyce zielono-szarej. Pekabex planuje uzyskać dla tej inwestycji certyfikat Breeam New Construction na poziomie Very good. D1 to również pierwsza hala w parku MLP Pruszków II, w której MLP Group wdrożyło platformę do obsługi elektronicznej dokumentów budowy Dalux.

To nasz dziesiąty wspólny kontrakt z MLP Group. Jestem bardzo dumny z tego, że Pekabex, jako jedna z największych firm budowlanych w Polsce, został przez Państwa wybrany do realizacji hali D1 i możemy poszczycić się tym, że wykonaliśmy 1/3 powierzchni magazynowych Parku w Pruszkowie. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wspólnych działań oraz takich spotkań wieńczących sukcesy. Najemcy – firmie GTV, życzę, aby halę użytkowało się wygodnie i z przyjemnością” – powiedział Tomasz Seremet, Członek Zarządu Pekabex S.A.

„Centrum logistyczne MLP Pruszków II należy do największych kompleksów magazynowych w regionie aglomeracji warszawskiej. To jednocześnie jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozbudowywanych projektów z naszego krajowego portfolio. Nowy obiekt powstający dla firmy GTV to kolejna inwestycja przeznaczona dla naszego wieloletniego partnera korzystającego obecnie już z ponad 20 tys. m2 nowoczesnej powierzchni. Bardzo dziękujemy firmie Pekabex za sprawną realizację projektu. Wciąż duży potencjał do rozbudowy parku logistycznego pozwala nam rosnąć razem z najemcami i w ten sposób elastycznie dopasowywać ofertę do ich zwiększających się potrzeb” – dodał Tomasz Zabost, Członek Zarządu MLP Group S.A.

Czytaj więcej o INWESTYCJACH

MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 420 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.

Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.

„Decydując się na obiekt build-to-suit od MLP Group mogliśmy dostosować magazyn, biuro i ich rozkład do charakterystyki naszej działalności i prowadzonych przez nas operacji logistycznych. Są one zróżnicowane, ponieważ w ofercie GTV posiadamy asortyment z wielu grup produktowych: od akcesoriów meblowych, przez systemy przesuwne oraz oświetlenie LED, kończąc na narzędziach ręcznych oraz odzieży BHP. Łącznie jest to blisko 12000 produktów. Wybierając nowy kompleks logistyczny nie mogliśmy także pominąć kwestii proekologicznych, dlatego bardzo ważny jest dla nas fakt, że budynki w parku MLP Pruszków II są przyjazne środowisku naturalnemu i posiadają certyfikat BREEAM” – komentuje Arkadiusz Marcyjanik, dyrektor logistyki GTV.

MLP Pruszków II
Autor: MPL Group MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa.

W pobliżu MLP Pruszków II przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje