Panattoni Park Lublin IV - rusza budowa nowej inwestycji w Świdniku

2023-03-29 14:23
Panattoni Park Lublin IV.
Autor: Panattoni Panattoni Park Lublin IV rusza budowa na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku.

Panattoni zakupiło ponad 10 hektarów w ramach Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku i rusza z budową parku przemysłowego, Panattoni Park Lublin IV, który sprawdzi się w obsłudze pełnej gamy procesów – magazynowych, logistycznych, produkcyjnych czy e-commerce.

Inwestycja Panattoni Park Lublin IV

Panattoni Park Lublin IV powstanie na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Lublin, zapewniając dobre połączenie zarówno ze stolicą regionu, jak i centrum Świdnika. Kompleks dwóch budynków znajdzie się tuż przy węźle Lublin-Zadębie, będącym punktem styku dróg S12 – docelowo łączącym Polskę Centralną ze wschodnią granicą – i S17, biegnącą z Warszawy do Lublina, a w przyszłości do południowo-wschodniej granicy. Inwestycja zapewni także doskonały dostęp do drogi S19, będącej częścią Via Carpatia.

Panattoni Park Lublin IV zajmie 53 900 m kw. w ramach 2 budynków i zostanie ukończony jeszcze w tym roku. Potencjał parku już został potwierdzony. Do momentu startu budowy powierzchnię wynajęły 3 firmy, w tym zaawansowane technologicznie przedsiębiorstwo produkcyjne, a Panattoni przygotuje wynajętą przestrzeń do skomplikowanych procesów wytwórczych firmy. Deweloper zaimplementuje również szereg zrównoważonych rozwiązań, m.in. przystosowując dach obiektu pod montaż paneli fotowoltaicznych.

Województwo lubelskie rozwija się dynamicznie, stając się motorem napędowym całej Polski Wschodniej. Probiznesowa postawa władz lokalnych, rozwój takich lokalizacji jak Świdnicka Strefa Aktywności Gospodarczej, dostęp do wykwalifikowanej kadry – blisko 64 000 absolwentów uczelni wyższych rocznie - i wreszcie rosnący wolumen nowoczesnej powierzchni przemysłowej, przyciągają biznes o zróżnicowanym profilu. Nie bez znaczenia jest również pozostająca w realizacji międzynarodowa trasa Via Carpatia, która przecinając region, połączy docelowo litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami, tworząc kluczowy szlak transportowy dla wschodniej części Unii Europejskiej. W świetle tego potencjału dodatkowe 54 000 m kw. powierzchni przemysłowej, które dostarczymy w ramach Panattoni Park Lublin IV, to doskonała wiadomość dla regionu – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje