Nowy obiekt magazynowo-biurowy BTS w Prologis Parku Wrocław V

2024-01-12 6:44
Prologis Park Wrocław V
Autor: Mat. prasowe Prologis Nowo wybudowany obiekt magazynowo-biurowy BTS zajmie producent i dystrybutor chemii budowlanej

Na terenie Prologis Park Wrocław V powstał nowy budynek o charakterze magazynowo-biurowym zrealizowany w standardzie BTS. Obiekt o powierzchni 12 800 m² zajmie jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej.

Spis treści

  1. Hala BTS, czyli szyta na miarę
  2. Rozwiązania prośrodowiskowe
  3. Komfortowe oświetlenie

Hala BTS, czyli szyta na miarę

Prologis Park Wrocław V to park dystrybucyjny zlokalizowany w Nowej Wsi Wrocławskiej, kilometry na południowy zachód od węzła Bielany przy skrzyżowaniu autostrady A4 (Berlin – Wrocław – Kraków – Ukraina) i drogi ekspresowej S8 (Białystok – Wrocław).

Inwestycja powiększyła się o nowy budynek o powierzchni 12 800 m². Obiekt o charakterze magazynowo-biurowym zajmie producent i dystrybutor chemii budowlanej.

Nowo budowany obiekt BTS został w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta wynikających ze specyfiki składowania materiałów i chemii budowlanej. W magazynie zastosowano podwyższone standardy dla ochrony przeciwpożarowej takie jak: wewnętrzne ściany pożarowe, wentylacja o zwiększonej wydajności, w tym wentylacja awaryjna czy dodatkowe tryskacze w regałach. 

To największa kolejowa inwestycja na Śląsku. Otwarto linię do lotniska w Pyrzowicach

Rozwiązania prośrodowiskowe

Obiekt ma wysokość magazynu w świetle 12 m, wzmocnioną nośność posadzki oraz zwiększoną izolacyjność ścian i dachu hali. Prologis Park Wrocław V oferuje łatwy dostęp do komunikacji publicznej, wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Cały proces budowy był monitorowany pod kątem wskaźnika LCA (Life Cycle Assessment) z uwzględnieniem emisji CO2 i sposobów redukcji śladu węglowego w kolejnych etapach prac. Podjęte wspólnie z generalnym wykonawcą działania, doprowadziły do redukcji wbudowanego śladu węglowego o około 20% w porównaniu do obiektów standardowch.

Budynek jest wyposażony w panele fotowoltaiczne i ogrzewany przy pomocy pomp ciepła. Pozwoli to znacznie zredukować zużycie energii.

Nowy budynek DC10, został wybudowany zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii minimalizujących wpływ na otoczenie. Został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi certyfikatu BREEAM, wiodącego standardu oceny zrównoważonego budownictwa, projektów zagospodarowania przestrzennego oraz infrastruktury, na bardzo wysokim poziomie Excellent.

– Marcin Czerniewski, project manager w Prologis

Komfortowe oświetlenie

Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie magazynu i biura są oświetlane najwyższej jakości systemem LED. Czujniki ruchu zostały zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Budynek wyposażono w świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje