Nowa hala przemysłowa dla CEVA Logistics w Panattoni Park Piła

2024-01-05 7:01
Panattoni Park Piła
Autor: Mat. prasowe Panattoni Nowy obiekt w Panattoni Park Piła aż w 85 proc. zajmie CEVA Logistics

Budowa drugiego budynku w Panattoni Park Piła wchodzi już w ostatni etap realizacji. Powstaje tu obiekt o powierzchni 38 500 m2, z czego aż 32 500 m2 zajmie CEVA Logistics do obsługi firmy Signify,

Spis treści

  1. Panattoni Park Piła – II etap realizacji
  2. Nowoczesne technologie i systemy oświetleniowe
  3. Zrównoważone rozwiązania

Panattoni Park Piła – II etap realizacji

Po ukończeniu pierwszego budynku w ramach Panattoni Park Piła deweloper od razu przeszedł do  realizacji kolejnego – o powierzchni 38 500 m2. Jego budowa wkracza właśnie w ostatni etap.

Aż 85 proc. nowej powierzchni zajmie firma CEVA Logistics, światowy lider logistyki 3PL, która obsłuży firmę Signify (dawniej Philips Lighting). Obecność w w Panattoni Park Piła jednej z głównych marek oświetleniowych to swoista kontynuacja tradycji rozpoczętej przez funkcjonujące niegdyś w Pile zakłady Lumen i Polam, które zostały wykupione przez firmę Philips.

Oddanie do użytku nowo budowanej powierzchni zaplanowano na luty 2024 r.

Zobacz także:

Nowoczesne technologie i systemy oświetleniowe

Obiekt Panattoni będzie wyposażony w system sterowania Philips Dynalite, który zapewni detekcję ruchu i automatyczną regulację oświetlenia względem światła dziennego. Dodatkowo szczegółowa analiza danych z systemu sterowania oświetlenia wesprze bieżące utrzymanie infrastruktury. Innowacją będą też oprawy wyposażone w technologię VLC, pozwalającą na korzystanie z nawigacji we wnętrzu dzięki infrastrukturze oświetleniowej. Każda oprawa będzie stanowiła punkt sieci nawigacyjnej nadający specjalny kod, odczytywany przez kamerę w urządzeniu mobilnym. Takie rozwiązanie pozwala zastąpić systemy nawigacji oparte na wi-fi oraz bluetooth beacon może skutecznie usprawnić procesy kompletacji zamówień. 

Obiekt zostanie również wyposażony w oprawy drukowane w technologii 3D, których produkcja odbywa się zgodnie z ideą gospodarki o zamkniętym obiegu, czyli z materiałów nadających się do recyklingu. Znajdzie się tam też rozwiązanie NatureConnect opracowane zgodnie z zasadami designu biofilicznego, którym odwzorowujemy naturalne światło dzienne we wnętrzu.

To największa kolejowa inwestycja na Śląsku. Otwarto linię do lotniska w Pyrzowicach

Zrównoważone rozwiązania

Lokalizacja parku w odległości 5 km od centrum Piły pozwala na sprawny dojazd komunikacją miejską. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, a CEVA Logistics, skorzysta m.in. z systemu szybkiego ładowania wózków oraz z paneli fotowoltaicznych. Ponadto na obiekcie zostanie zastosowane oświetlenie cyrkularne. Oprawy zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami  gospodarki o obiegu zamkniętym, w celu minimalizacji odpadów i negatywnego wpływu na środowisko. Cechują się również jedną z najwyższych na rynków wydajnością, co przełoży się na niższe koszty utrzymania. Oświetlenie firmy Signify rozświetli zarówno wnętrze magazynu, jak i teren zewnętrzny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje