Nowy magazyn w GLP Poznań Airport Logistics Centre już ma certyfikat!

2024-01-26 11:00
Nowy magazyn w GLP Poznań Airport Logistics Centre już ma certyfikat!
Autor: materiały prasowe WPIP Construction, opracowanie redakcja GLP Poznań Airport Logistics Centre

Najnowszy budynek kompleksu GLP Poznań Airport Logistics Centre otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent dla nowopowstających obiektów przemysłowych. Zastosowano w nim wiele rozwiązań w duchu zrównoważonego rozwoju, które wspierają codzienne funkcjonowanie działających tu firm i są przyjazne dla środowiska naturalnego oraz pracowników.

Lotnisko w Radomiu, wnętrze terminalu

Najnowszy budynek GLP Poznań Airport Logistics Centre o powierzchni prawie 29 tys. m2, który został zrealizowany przez WPIP Construction, umożliwia składowanie towarów do wysokości 12 m oraz wygodne prowadzenie operacji logistycznych dzięki 24-metrowej głębokości pierwszej nawy.

Dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików, w hali zapewniono lepszy dostęp naturalnego światła do strefy przydokowej. Wpływa to na niższe zużycie energii.

Dach jest przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych, na terenie parku znajdują się specjalnie oznaczone miejsca parkingowe przeznaczone dla osób korzystających z car-sharingu.

Nowy magazyn w GLP Poznań Airport Logistics Centre już ma certyfikat!
Autor: materiały prasowe WPIP Construction, opracowanie redakcja Najnowszy budynek na terenie GLP Poznań Airport Logistics Centre z certyfikatem BREEAM Excellent

W sąsiedztwie budynku wprowadzono dodatkowe udogodnienia dla pracowników, w tym plenerową siłownię i miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Powstało również zaplecze dla rowerzystów, którzy mogą skorzystać z wiaty postojowej, szatni oraz bezpiecznej ścieżki rowerowej przy drodze wewnętrznej. W projekcie zadbano też o tereny zielone oraz toalety dla kierowców.

Przeczytaj również:

– Każdy kolejny budynek jaki tworzymy, jest dostosowany do wymagań klientów oraz najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. Dla użytkowników naszych parków kwestie ekologiczne, energooszczędność oraz przyjazne środowisko pracy są jednymi z kluczowych kryteriów wyboru nieruchomości. Nasza najnowsza hala w Poznaniu to z całą pewnością jeden z najnowocześniejszych i najlepiej zlokalizowanych budynków magazynowych w tej części kraju.

Paweł Żeromski, Business Development Manager w GLP

– Jako firma przywiązująca szczególną wagę do kwestii związanych z nowoczesnym i zrównoważonym budownictwem, z dużą satysfakcją przyjęliśmy informację o uzyskaniu przez zrealizowany przez nas budynek certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent. Jestem przekonany, że kierunek przyjęty przez inwestora już wkrótce stanie się w Polsce normą, a większość obiektów produkcyjnych i magazynowych będzie ekologiczna i energooszczędna. Z tej drogi nie ma już odwrotu.

Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction

GLP Poznań Airport Logistics Centre oferuje łącznie ponad 81 tys. m2 powierzchni magazynowo-produkcyjnej w centrum Wielkopolski, z czego ostatnie 7 tys. m2 jest nadal dostępne. Lokalizacja w sąsiedztwie węzła drogi ekspresowej S11, pozwala w osiem minut dotrzeć do autostrady A2, a w 20 minut do centrum Poznania.

Budynek zlokalizowany na terenie GLP Poznań Logistics Centre jest już drugim obiektem należącym do GLP w Polsce, który uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Wcześniej otrzymał go ten oddany do użytku w 2022 r. w Pomorskim Centrum Logistycznym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje