Multipark Gdańsk – LCP Properties z pozwoleniem na budowę dla magazynów typu SBU

2024-01-16 6:56
Multipark Gdańsk
Autor: Mat. prasowe LCP Properties Multipark Gdańsk powstanie w zachodniej części miasta

Multipark Gdańsk to kolejny obiekt z sektora małych powierzchni magazynowych (SBU) realizowanych przez LCP Properties pod marką Multipark. Projekt inwestycji otrzymał właśnie kolejne pozwolenie na budowę. Otwarcie planowane jest na IV kwartał 2024.

Spis treści

  1. Multipark Gdańsk – kolejny obiekt SBU w portfolio LCP Properties
  2. Multipark Gdańsk z infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów 

Multipark Gdańsk – kolejny obiekt SBU w portfolio LCP Properties

Multipark Gdańsk powstanie w zachodniej części miasta, przy ulicy Szczęśliwej, tuż obok węzła komunikacyjnego z drogą ekspresową S6. W pierwszym etapie inwestycji powstaną dwa budynki z łącznie osiemnastoma modułami i GLA na poziomie 5400 m². Przewidywany termin uruchomienia obiektu to IV kwartał 2024 r.

Lokale w magazynach typu SBU, dostępnie wraz z nowoczesną powierzchnią biurową są najczęściej wykorzystywane na potrzeby powierzchni wystawienniczej, logistyki ostatniej mili, powierzchni magazynowej, usługowej, sklepu internetowego czy punktu odbioru detalicznego.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

W pierwszych tygodniach roku utrzymujemy wysokie tempo działania z końcówki 2023– w przeciągu bowiem zaledwie jednego miesiąca otrzymaliśmy pozwolenia na budowę dwóch odrębnych Multiparków, najpierw w Sosnowcu, a teraz Gdańsku. Tym samym niemal równolegle wchodzimy na plac budowy na dwóch krańcach Polski.

– Magdalena Kowalewska, COO, LCP Properties w Polsce

Multipark Gdańsk z infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów 

W porozumieniu z Urzędem Miasta Gdańska LCP Properties zdecydowało się udostępnić części swojego terenu w Gdańsku i współfinansować realizację ciągu pieszo-rowerowego, który będzie stanowił bezpośrednie połączenie między kładką nad Obwodnicą Trójmiasta, a kluczową stacją PKM Gdańsk Kiełpinek. Deweloper przeznaczy na ten cel 500 000 zł.

Przedsięwzięcie to ma na celu poprawę infrastruktury pieszo-rowerowej w regionie, jak również ma stanowić ułatwienie, jak i zachęcenie mieszkańców do korzystania z ekologicznych środków transportu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje