DC 4 na terenie Prologis Park Wrocław III. Największy obiekt spekulacyjny w Polsce już dostępny!

2023-06-23 10:45
Budynek DC 4
Autor: Prologis Budynek DC 4

Budynek DC 4, wchodzący w skład kompleksu Prologis Park Wrocław III, to nowoczesna hala magazynowo-produkcyjna. Lokalizacja, dobry dostęp do komunikacji miejskiej, funkcjonalność obiektu i towarzyszące mu infrastruktura oraz szeroka gama rozwiązań stworzonych z myślą o pracownikach sprawiają, że jest to idealne miejsce do rozwoju biznesu, a także przyjazna przestrzeń pracy.

Największy obiekt spekulacyjny w Polsce

Budynek DC 4 to hala magazynowa o całkowitej powierzchni 49 tys. m2. Jest to największy obiekt spekulacyjny w historii Prologis w Polsce. Magazyn ma wysokość 12 m, wzmocnioną nośność posadzki oraz zwiększoną izolacyjność ścian i dachu. Czujniki ruchu zostały zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Obiekt został wyposażony w świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Poza tym w parku zainstalowano panele fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne. W ramach programu ParkLife na najemców czekają miejsca odpoczynku, wiaty grillowe i plenerowe biblioteki Book Box. Przygotowano również m.in. wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy oraz stacjeładowania pojazdów elektrycznych.

Budynek DC 4 na terenie Prologis Park Wrocław III 
Autor: Prologis Największy obiekt spekulacyjny w Polsce już dostępny

Hala magazynowo-produkcyjna o dogodnej lokalizacji

Park Wrocław III jest położony siedem kilometrów na zachód od Wrocławia, przy ul. Granicznej. O jego strategicznej lokalizacji w łańcuchu dystrybucji decyduje bliskie sąsiedztwo lotniska obsługującego bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi i Monachium. Jest to jedyny obiekt dystrybucyjny w tej okolicy. Wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia. W sąsiedztwie kompleksu znajdują się osiedla mieszkaniowe Wrocławia, co zwiększa jego atrakcyjność pod względem dojazdu do pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje