Ruszyła budowa nowego magazynu dla Havi Logistics w MLP Poznań

2024-03-21 9:49

W parku MLP Poznań odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego, pod nowy projekt realizowany dla firmy HAVI Logistics. Przekazanie gotowego obiektu, oferującego 16 tys. m² powierzchni, planowane jest na początku II połowy 2024 r. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma WPIP Construction.

Spis treści

  1. Nowe centrum dystrybucji Havi Logistics w MLP Poznań
  2. Centrum logistyczne MLP Poznań 
Rozmowy Muratora: Janusz Komurkiewicz, POiD, Fakro

Nowe centrum dystrybucji Havi Logistics w MLP Poznań

Centrum logistyczne MLP Poznań powiększy się o kolejną halę magazynową. Na terenie nowej inwestycji odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego inaugurująca budowę obiektu. Przekazanie do użytkowania gotowych powierzchni planowane jest na początku drugiej połowy 2024 r. Generalnym wykonawcą została firma WPIP Construction. 

Nowy obiekt o powierzchni 16 tys. m² zajmie Havi Logistics, globalna firma zajmująca się innowacjami, optymalizacją i zarządzaniem łańcuchem dostaw czołowych marek. Na cele magazynowe, w tym mrożnie i chłodnie, przeznaczone będzie ponad 15,5 tys. m². Z kolei nowoczesne przestrzenie biurowe i socjalne, zaplanowane na dwóch kondygnacjach, zajmą kolejne 680 m² powierzchni.

Nowe Centrum Dystrybucji Havi w Poznaniu to ważny krok w rozwoju Havi oraz naszych klientów. Obiekt został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu efektywnych warunków pracy, co będzie miało pozytywny wpływ na jakość świadczonych usług. Lokalizacja Centrum w Poznaniu stanie się kluczowym elementem łańcucha dostaw Havi Logistics, umożliwiając zoptymalizowane i sprawne procesy logistyczne.

– Katarzyna Piątkowska, dyrektor zarządzająca Havi Logistics w Polsce

Obiekt zostanie poddany certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction, na poziomie Excellent. W ramach projektu zainstalowane zostaną między innymi panele fotowoltaiczne, pompy ciepła i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Zobacz także:

Wszystkie nowo budowane obiekty poddajemy procesowi certyfikacji BREEAM. Dbamy jednocześnie o komfort użytkowników parku logistycznego, wdrażając nowoczesne rozwiązania zwiększające funkcjonalność oraz chroniące środowisko naturalne. Doceniają to najemcy, którzy na długie lata wiążą swój biznes z naszymi powierzchniami magazynowymi

 – Radosław T. Krochta, prezes zarządu MLP Group S.A.

Centrum logistyczne MLP Poznań 

Projekt MLP Poznań zlokalizowany jest w miejscowości Koninko, w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań z Katowicami. Park znajduje się ok. 16 km od centrum Poznania i 4 km od autostrady A2. Docelowo inwestycja będzie obejmować blisko 90 tys. m² powierzchni magazynowo-produkcyjnej, które powstaną na terenie o powierzchni 20 ha.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany