Panattoni Park City Logistics Warsaw VI – Harden buduje magazyn na warszawskim Targówku

2024-01-16 15:28
Panattoni Park City Logistics Warsaw VI
Autor: Mat. prasowe Harden Construction Panattoni Park City Logistics Warsaw VI będzie mógł łączyć działalność magazynową, produkcyjną i biurową

Panattoni Park City Logistics Warsaw VI to inwestycja położona na warszawskim Targówku, zaledwie 7 km od centrum miasta. Powstaje tu obiekt o powierzchni blisko 18 000 m², łączący funkcje magazynowe, produkcyjne oraz biurowe. Prace projektowe i budowlane prowadzi Harden Construction, generalny wykonawca obiektu.

Spis treści

  1. Panattoni Park City Logistics Warsaw VI – trwa budowa magazynu hybrydowego
  2. Zrównoważone rozwiązania w Panattoni Park City Logistics Warsaw VI

Panattoni Park City Logistics Warsaw VI – trwa budowa magazynu hybrydowego

W ramach inwestycji Panattoni Park City Logistics Warsaw VI powstaną hala, biura, pompownia i portiernia. Łączna powierzchnia zabudowy będzie wynosić blisko 18 000 m². Wokół budynków znajdą się obszary zielone o powierzchni 9632,9 m². Zgodnie z prowadzoną polityką zrównoważonego rozwoju budowa obiektu ma w jak najmniejszym stopniu wpływać na środowisko.

Obecnie na budowie prowadzone są intensywne prace obejmujące roboty ziemne, drogowe, fundamentowanie, a także te związane z sieciami elektrycznymi oraz montażem prefabrykatów. Równolegle zakończono techniczny projekt konstrukcji i architektury.

Panattoni Park City Logistics Warsaw VI to pierwsza budowa prowadzona przez Harden Construction w stolicy. Zakończenie prac nad inwestycją planowane jest w czerwcu 2024 r.

Przeczytaj także:

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Lokalizacja w samym sercu Warszawy nadaje inwestycji strategiczne znaczenie, umożliwiając przyszłym najemcom operowanie w dynamicznym środowisku miejskim. Wyzwaniem w realizacji projektu jest konieczność skutecznego zarządzania terenem porozbiórkowym, a także istniejącymi sieciami infrastrukturalnymi oraz wykonanie przekładek sieci, co wymaga precyzyjnego planowania i współpracy z lokalnymi służbami.

– Paweł Fiuczek, dyrektor zarządzający w Harden Construction

Zrównoważone rozwiązania w Panattoni Park City Logistics Warsaw VI

W trakcie realizacji Panattoni Park City Logistics Warsaw VI zostaną wprowadzone rozwiązania, które będą wspierać bioróżnorodność, energooszczędność i wellbeing użytkowników. Powstaną też miejsca na rowery oraz ładowarki dla samochodów elektrycznych. Konstrukcja dachu zostanie wzmocniona i przygotowana do montażu instalacji fotowoltaicznej. Obiekt będzie korzystać także z zaawansowanych technologii do skutecznego zarządzania zasobami i poprawy efektywności energetycznej. Generalny wykonawca, Harden Construction, planuje m.in. montaż czujników i systemów, które umożliwiają zdalny odczyt i monitorowanie zużycia mediów, takich jak energia elektryczna, woda czy ciepło. W inwestycji zamiast tradycyjnego ogrzewania gazowego zostanie wykorzystany system MPEC.

Zastosowane rozwiązania pozwolą na uzyskanie certyfikacji środowiskowej BREEAM na poziomie Excellent.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności