MLP Wrocław - nowy magazyn dla operatora logistycznego OL&D Poland

2024-01-22 15:27
MLP Wrocław z nowy najemcą
Autor: Mat. prasowe MLP Operator OL&D zajmie halę z paszportem ekologicznym BREEAM na poziomie Excellent

MLP Wrocław to centrum logistyczne zlokalizowane w dzielnicy Psie Pole w północno-wschodniej części Wrocławia. Park zyskał właśnie nowego najemcę. Ponad 4 tys. m² nowoczesnej powierzchni magazynowej zajmie operator logistyczny OL&D Poland.

Spis treści

  1. OL&D Poland zajmie część MLP Wrocław
  2. MLP Wrocław – miejskie centrum logistyczne
Dworzec Metropolitalny w Lublinie

OL&D Poland zajmie część MLP Wrocław

MLP Wrocław, park logistyczny położony w północno-wschodniej części Wrocławia, zyskał właśnie nowego najemcę. Firma OL&D zajmie ponad około 4,3 tys. m² nowoczesnej powierzchni magazynowej budynku C1.1. Zgodnie z planami najemcy ponad 4,1 tys. m² będzie przeznaczone na cele magazynowe, a pozostała część na powierzchnie biurowe i socjalne.

Obiekt przekazany do użytkowania OL&D uzyskał ostatnio certyfikat BREEAM New Construction Version 6.0 na poziomie Excellent.

Przeczytaj także:

Decydując o najęciu nowej, 2-krotnie większej powierzchni magazynowej we Wrocławiu, braliśmy pod uwagę bardzo dobre położenie parku dla transportu drogowego, ale także w zakresie transportu publicznego, przez co nasi pracownicy mają szeroki wachlarz możliwości dotarcia do naszego centrum dystrybucyjnego. Nie bez znaczenia było także bliskie sąsiedztwo ze współpracującymi z nami firmami kurierskimi.

– Adam Robak, Wiceprezes Zarządu i współwłaściciel OL&D Poland

OL&D Poland oferuje kompleksowe usługi klientom z różnych branż m.in. wyposażenia wnętrz, artykułów dziecięcych, energetycznej, audio i systemów akustycznych, przemysłowej w zakresie szeroko rozumianej logistyki magazynowej, transportu drogowego i multimedialnego, spedycji morskiej i lotniczej.

MLP Wrocław – miejskie centrum logistyczne

MLP Wrocław jest kompleksem, który powstał na działce o powierzchni 13 ha. Wrocławski park logistyczny składa się z 5 hal magazynowych o łącznej powierzchni 65 782 m². Część budynków uzyskało certyfikat w wielokryterialnym systemie BREEAM.

Inwestycję wyróżnia korzystna lokalizacja – park jest usytuowany w północno-wschodniej części Wrocławia, w odległości jedynie 14 km od centrum miasta. Dużym ułatwieniem logistycznym jest znajdująca się w pobliżu droga krajowa E67 oraz droga ekspresowa S8 łącząca Wrocław z Warszawą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności