Panattoni Park Poznań West Gate II w całości dla ID Logistics

2024-01-19 16:31

Panattoni Park Poznań West Gate II to inwestycja o powierzchni 47 000 m² zlokalizowana w Tarnowie Podgórnym. Całość obiektu zajmie operator logistyczny ID Logistics, który już w lutym 2024 r. rozpocznie operacje dla jednego z największych dystrybutorów ubrań na świecie. To kolejna duża realizacja Panattoni dla branży e-commerce.

Spis treści

  1. Panattoni Park Poznań West Gate II w całości dla e-commerce
  2. Nowoczesne centrum dystrybucyjne w Panattoni Park Poznań West Gate II
  3. I część inwestycji Panattoni pod Poznaniem
Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Panattoni Park Poznań West Gate II w całości dla e-commerce

Panattoni Park Poznań West Gate II, położony w Tarnowie Podgórnym, już w lutym 2024 r. zostanie w całości zajęty przez operatora logistycznego branży e-commerce. Firma ID Logistics Firma obsłuży procesy e-commerce w Polsce i na rynkach europejskich dla międzynarodowego dystrybutora odzieży. Nowy obiekt pozwoli skonsolidować działania z dotychczasowych lokalizacji. Zatrudnienie znajdzie tu docelowo około 300 pracowników.

Przeczytaj także:

Kooperacja z ID Logistics jest niezwykle aktywna – dla operatora w ciągu ostatnich 5 lat dostarczyliśmy w sumie ponad 200 000 m2, m.in. w Zgorzelcu, Krzyżowicach, Woli Rakowej oraz regionie warszawskim. Dotychczasowa świetna współpraca oraz dostępność odpowiedniej hali od ręki stały się podstawą do naszej najnowszej wspólnej realizacji w Tarnowie Podgórnym.

– Katarzyna Kujawiak, development director w Panattoni

Nowoczesne centrum dystrybucyjne w Panattoni Park Poznań West Gate II

ID Logistics zajmie powierzchnię 47 000 m², w tym 2000 m² przestrzeni biurowej. W Panattoni Park Poznań West Gate II zostanie przygotowana powierzchnia m.in. pod strefę kompletacji zamówień. W centrum dystrybucyjnym znajdzie się także specjalistyczna infrastruktura do parowego prasowania ubrań oraz system do składowania odzieży na wieszakach.

W obiekcie zaprojektowano też wiele rozwiązań mających wpłynąć na podniesienie komfortu pracy. Deweloper zastosuje dodatkowe pasma świetlne w dachu, w strefie nad dokami i elewacji bocznej, a także przeszklone bramy. W inwestycji nie zabraknie również technologii energo- i wodo oszczędnych, a cały obiekt przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent.

I część inwestycji Panattoni pod Poznaniem

Inwestycja w całości wynajęta przez ID Logistics to kolejna realizacja dewelopera w Tarnowie Podgórnym. Panattoni Park Poznań West Gate I o powierzchni 61 000 m² jest bliski pełnej komercjalizacji, a w jego ramach m.in. ponad 40 000 m² wynajmuje firma z branży logistycznej. Strategicznym inwestycjom w tej części Wielkopolski sprzyja doskonale skomunikowana lokalizacja: park położony jest ok 6 km od skrzyżowania krajowej drogi ekspresowej S 11 (węzeł „Poznań Tarnowo Podgórne”) z krajową drogą 92. Odległość od centrum Poznania to ok. 22 km, a od centrum Warszawy 337 km.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności