Nowa fabryka dla TitanX w CTPark Opole

2024-01-19 14:07
Nowa fabryka TItanX w CTPark Opole
Autor: Mat. prasowe Budynek OPO3 to kolejny obiekt zajmowany przez TitanX w CTPark Opole

Kompleks CTPark Opole rozszerzył swoją działalność o nową fabrykę dla globalnego dostawcy systemów chłodzenia do samochodów ciężarowych. TitanX Engine Cooling rozpoczął właśnie produkcję w należącym do opolskiej inwestycji budynku OPO3.

Spis treści

  1. TitanX z kolejną fabryką w CTPark Opole
  2. CTPark Opole z prośrodowiskowym paszportem

TitanX z kolejną fabryką w CTPark Opole

TitanX Engine Cooling, globalny dostawca systemów chłodzenia do samochodów ciężarowych, działa w CTPark Opole od 2018 r. Wówczas firma wynajęła powierzchnię 11 582 m² jako jeden z pierwszych najemców CTP w Polsce. Od tego czasu systematycznie rozwija swoją działalność w opolskim kompleksie, w pełni wykorzystując jego strategiczne położenie między wschodem a zachodem Europy.

Obecnie firma rozpoczęła działalność produkcyjną w budynku OPO3 – należącym do kompleksu przemysłowo-logistycznego CTPark Opole. W ten sposób zwiększyła zajmowaną wcześniej powierzchnię o 18 320 m², konsolidując wszystkie procesy inżynieryjne w jednej inwestycji, zrealizowanej w systemie BTS przez CTP. W nowym budynku oprócz przestrzeni produkcyjnej firma zajęła również powierzchnie biurowe i socjalne. W przyszłości planowana jest dalsza rozbudowa zakładu o prawie 8 700 m².

Zobacz także:

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

TitanX Engine Cooling opracowuje i dostarcza innowacyjne systemy chłodzenia układów napędowych. Poza Polską firma prowadzi działalność w Szwecji, Włoszech, Chinach, USA, Brazylii i Meksyku. Spółka współpracuje z większością największych producentów samochodów ciężarowych w Europie.

Dzięki otwarciu fabryki w budynku OPO3 będziemy mogli zintegrować nasze procesy produkcyjne pod jednym dachem, co przełoży się na wieloaspektową optymalizację naszej działalności, a tym samym zwiększy konkurencyjność i efektywność biznesową TitanX. 

– Cedric Huslin, CEO TitanX

CTPark Opole z prośrodowiskowym paszportem

Kompleks CTPark Opole docelowo będzie składał się z zespołu czterech budynków, oferujących łącznie ponad 80 000 m². powierzchni najmu. Opolska inwestycja, podobnie jak wszystkie w portfolio CTP, została zbudowana z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Wyróżnia się wysokimi standardami środowiskowymi, wspierając najemców w realizacji ich strategii ESG. CTPark Opole posiada certyfikat BREEAM i oferuje możliwość instalacji systemów fotowoltaicznych na dachach, a także system BMS.

Oprócz TitanX Engine Cooling, swoje oddziały w CTPark Opole mają również takie firmy jak Raben, UFI Filters i International Automotive Components (IAC).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje