Magazyn Adamed Pharma Budową Roku 2022

2023-09-27 14:56

ALSTAL Grupa Budowlana otrzymał nagrodę I stopnia w konkursie Budowa Roku 2022, organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa za realizację pakowni P4 oraz magazynu gotowych wyrobów farmaceutycznych dla Koncernu Farmaceutycznego Adamed Pharma S.A. w Pabianicach.

 „Budowa Roku” to renomowany konkurs branży budowlanej, który jest organizowany od 1989 roku. Jego celem jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Promuje polskie budownictwo oraz firmy budowlane znacząco przyczyniając się do ich rozwoju. Dzięki bogatej tradycji „Budowa Roku” stała się jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa.

Rozbudowa zakładu w Pabianicach była jednym z kluczowych elementów działań firmy Adamed Pharma S.A. Inwestycja miała na celu przynieść zwiększenie mocy i możliwości produkcyjnych oraz zdolności magazynowych, a także digitalizację procesów logistycznych, produkcyjnych i jakościowych.

Magazyn Adamed Pharma Budową Roku 2022
Autor: materiały prasowe

- Dzięki rozbudowie Centrum Produkcyjno-Logistycznego w Pabianicach działa i rozwija się jeden z najnowocześniejszych w polskiej farmacji kompleks produkcyjno-logistyczny. Wielowątkowy program rozbudowy dwukrotnie zwiększa zdolności produkcyjne Adamed Pharma, natomiast realizacja inwestycji polegała na wybudowaniu zintegrowanych budynków pakowni oraz magazynu dystrybucji i wyposażenia ich w nowoczesne systemu IT (WMS, MES) oraz elementy automatyki przemysłowej i robotyki. W efekcie uzyskaliśmy istotne zwiększenie potencjału pakowania, składowania i dystrybucji leków. Podjęte i planowane na kolejne etapy działania inwestycyjne, pozwalają odpowiedzialnie reagować na potrzeby lekowe polskich pacjentów oraz możliwie stały dostęp do skutecznych terapii dla nich – mówił Bartłomiej Rodawski, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu Adamed Pharma S.A.

Magazyn Adamed Pharma Budową Roku 2022
Autor: materiały prasowe

W ramach inwestycji powstał magazyn gotowych wyrobów farmaceutycznych oraz budynek pakowni wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą o łącznej kubaturze wynoszącej ponad 1 560 000 m3.

Czytaj także:

- Bardzo cieszę się z tak prestiżowej nagrody. Budowa pakowni i magazynu wyrobów gotowych jest przykładem zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań tego typu w polskiej farmacji. Chcę serdecznie podziękować i pogratulować całemu zespołowi, który był zaangażowany przy realizacji tej budowy, a w szczególności Michałowi Bekowi – Kierownikowi Budowy ALSTAL oraz Adamowi Kamińskiemu – Kierownikowi Projektu ALSTAL, z którymi miałem przyjemność odbierać nagrodę – mówił Łukasz Jabłoński, Dyrektor Oddziału ALSTAL w Łodzi.

  • Inwestor: Koncern Farmaceutyczny Adamed Pharma S.A.
  • Pabianice Inwestor zastępczy: Sweco Polska
  • Poznań Generalny wykonawca: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp. k., Bydgoszcz
  • Jednostka projektowa: ATRIUM pracownia architektoniczna s.c. Grzegorz Janiszewski, Piotr Adach, Maciej Kądzielewski, Łódź
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany