CTPark Warsaw South powiększył się o dwie nowe hale

2024-02-26 13:28

CTPark Warsaw South to położony w Mszczonowie, około 50 km od Warszawy, kompleks przemysłowo-logistyczny. W ramach inwestycji ukończono właśnie budowę dwóch nowych budynków, które powiększyły stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 m² powierzchni. Tym samym budowa CTPark Warsaw South osiągnęła realizację na poziomie niemal 90 proc.

Spis treści

  1. CTPark Warsaw South coraz bliżej finiszu
  2. Optymalne doświetlenie powierzchni
  3. Energooszczędne rozwiązania w halach CTPark Warsaw South
Rozmowy Muratora: Janusz Komurkiewicz, POiD, Fakro

CTPark Warsaw South coraz bliżej finiszu

Kompleks CTPark Warsaw South jest położony w Mszczonowie, przy drodze ekspresowej S8, która łączy stolicę ze Śląskiem i Wrocławiem. Inwestycja ma też dogodne połączenie z autostradą A2, będącą korytarzem transportowym do wszystkich części Polski.

CTPark Warsaw South wprowadziło właśnie na rynek dwie nowe hale produkcyjno-magazynowe o powierzchni najmu 20 500 m² i 47 000 m² oraz wysokości składowania 12 m. Docelowo podwarszawskie centrum przemysłowo-logistyczne będzie składało się z trzech budynków oferujących 162 400 m² powierzchni najmu.

Po ukończeniu budowy i oddaniu do użytku dwóch budynków cały kompleks CTPark Warsaw South osiągnął poziom realizacji w niemal 90 proc.

Przeczytaj także:

Optymalne doświetlenie powierzchni

Nowe budynki należące do CTPark Warsaw South wyposażono w półprzezroczyste panele elewacyjne, które znacząco zwiększają doświetlenie przestrzeni. Alternatywne dla szkła panele charakteryzują się przepuszczalnością światła słonecznego sięgającą aż 55 proc. przy jednoczesnym zachowaniu wysokich właściwości termoizolacyjnych. 

Budynki zostały także wyposażone w oświetlenie LED sterowane systemem DALI. 

Do tej pory niewiele mówiono o wpływie komfortu pracowników magazynu na powodzenie operacji produkcyjnych i logistycznych. Tymczasem odpowiednie oświetlenie, ergonomiczne ustawienie stanowiska pracy czy temperatura powietrza mają kluczowe znaczenie z punktu widzenia produktywności, bezpieczeństwa i stabilności zatrudnienia. (…) Dlatego w budynkach CTPark Warsaw South zainstalowaliśmy listwy świetlne, które zapewniają naszym klientom produkcyjnym oświetlenie światłem naturalnym o wartości 12,5 proc.

– Bogi Gabrovic, zastępca dyrektora krajowego CTP Polska

Energooszczędne rozwiązania w halach CTPark Warsaw South

Nowe hale CTPark Warsaw South różnią się pod względem efektywności energetycznej od standardowych magazynów.

Najemcy w większym z budynków (MSZ1) mogą ogrzewać swoje powierzchnie za pomocą pomp ciepła, a konstrukcja dachu całego parku przygotowana jest pod instalacje fotowoltaiczne.

Na energooszczędność nowych obiektów wpłyną też rozwiązania oświetleniowe - zastosowanie półprzezroczystych listew elewacyjnych oraz zarządzane przez system DALI oświetlenie LED. Efektem zrównoważonej eksploatacji budynku będzie zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia światłem i oszczędność aż do około 55 proc. zużycia energii elektrycznej w zewnętrznych częściach wspólnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności