City Park Wrocław się powiększy - rusza budowa nowej hali magazynowej tuż przy wrocławskim lotnisku

2024-02-21 11:11

Położony tuż obok wrocławskiego lotniska City Park Wrocław powiększy się o kolejny, piąty już budynek. Powstanie nowego obiektu jest częścią planów rozbudowy dolnośląskiego parku biznesowego – hala zwiększy łączną powierzchnię City Park Wrocław do 36 000 m². Deweloper, firma Ideal Idea, otrzymał już pozwolenie na budowę i rozpoczyna prace nad realizacją projektu.

Spis treści

  1. City Park Wrocław z piątym budynkiem
  2. Nowa hala magazynowa na początku 2025

City Park Wrocław z piątym budynkiem

City Park Wrocław, centrum logistyczne położone w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska im. Mikołaja Kopernika, z dogodnym dojazdem do trasy S8, powiększy się o kolejny, piąty już obiekt magazynowy.

Nowy budynek zaoferuje 15 tys. m² nowej powierzchni podzielonej na 16 modułów magazynowych, każdy o powierzchni około 640 m², co pozwoli na ich elastyczną adaptację do różnorodnych potrzeb biznesowych. Dodatkowo, do każdego modułu przylegać będzie biuro o powierzchni około 120 m² do zagospodarowania na miejsce pracy dla przyszłych najemców.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Lokalizacja City Park Wrocław to strategiczny punkt między Warszawą, Berlinem i Pragą. Jest kluczowa dla przyciągania inwestycji oraz zwiększania wartości biznesowej.

– Andrzej Dużyński, prezes zarządu Ideal Idea

Nowa hala magazynowa na początku 2025

Deweloper Ideal Idea uzyskał już prawomocne pozwolenie na budowę, dzięki czemu projekt budowy piątej hali wkroczył w fazę realizacji. Zgodnie z zapowiedziami inwestora prace budowlane rozpoczną się jeszcze w lutym 2024 roku. Zakończenie projektu przewidziano na pierwszy kwartał 2025 roku.

Nowy budynek zostanie wybudowany zgodnie z międzynarodowymi standardami BREEAM, zakładającymi spełnienie przez inwestycję wymagań z zakresu innowacyjności i dbałości o środowisko.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany