CTPark Opole nowe powierzchnie przemysłowe i logistyczne w Specjalnej Strefie Ekonomicznej między Katowicami a Wrocławiem

2023-03-09 13:39
CTPark Opole
Autor: CTPark Opole

Powierzchnia firmy CTP powiększy się o 18 230 mkw. dzięki rozpoczęciu budowy nowego obiektu typu build-to-suit, który ma zostać oddany do użytku w październiku 2023 roku, oraz o kolejne 8 700 mkw. po dwóch dodatkowych umowach najmu do końca 2025 rok. CTPark Opole to nowe powierzchnie przemysłowe i logistyczne firmy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej między Katowicami a Wrocławiem.

CTPark Opole

Titanx Engine Cooling, globalny dostawca systemów chłodzenia dla producentów pojazdów użytkowych, zwiększa swoje moce produkcyjne i dystrybucyjne w CTPark Opole na Śląsku w południowo-zachodniej Polsce, wynajmując dodatkowe 27 000 mkw. powierzchni. Nowe moce produkcyjne pomogą zaspokoić duży popyt ze strony klientów na kluczowych rynkach niemieckim, polskim i czeskim, znajdujących się w niewielkiej odległości od tej strategicznej lokalizacji. TitanX był jednym z pierwszych najemców parku, początkowo wynajmując 11 582 mkw.

Dzięki statusowi SSE CTPark Opole może oferować zachęty podatkowe firmom decydującym się na lokalizację w tym dynamicznym i rozwijającym się obszarze, będącym częścią największego regionu przemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Park położony jest na północny zachód od Opola, w pobliżu północnej obwodnicy łączącej autostradę A4 łączącą południe Polski z Niemcami oraz 56 km od granicy z Czechami.

Ciągły rozwój polskiego portfolio CTP odzwierciedla utrzymujący się popyt na wysokiej jakości powierzchnie przemysłowe i logistyczne w regionie. TitanX jest doskonałym przykładem tego, jak nasi partnerzy biznesowi w pełni wykorzystują możliwości ekspansji CTP, wzmacniając ich zaufanie do naszej zdolności do wspierania ich ciągłego i długoterminowego wzrostu. Duże zainteresowanie najemców jest wspierane przez trendy sektorowe, takie jak „nearshoring” łańcuchów dostaw i produkcja bliżej rynków konsumenckich, w połączeniu z niskim współczynnikiem pustostanów wynoszącym 4,1%. Oznacza to, że polski sektor nieruchomości przemysłowych i logistycznych będzie nadal dobrze radził sobie na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej - komentuje Bogi Gabrovic, CFO w CTP Polska.

Zgodnie z wysokimi standardami zrównoważonego rozwoju CTP, CTPark Opole efektywnie wykorzystuje energię, wodę i inne zasoby naturalne, mając na celu zminimalizowanie wpływu parku na środowisko. System zarządzania budynkiem kontroluje i monitoruje zużycie energii, umożliwiając najemcom optymalizację zużycia i redukcję kosztów energii tam, gdzie to możliwe. Wszystkie budynki w portfolio CTP posiadają certyfikat BREEAM oraz posiadają dachy przygotowane do instalacji systemów fotowoltaicznych ułatwiających dostęp do odnawialnych źródeł energii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności