Rusza budowa Panattoni Park Poznań East II w regionie stolicy Wielkopolski

2023-04-13 5:50
Panattoni Park Poznań East II
Autor: Panattoni Panattoni Park Poznań East II Wielkopolska - rusza budowa, kwieceiń 2023

Panattoni rozpoczął budowę nowego, kolejnego parku Panattoni Park Poznań East II w regionie stolicy Wielkopolski, w okolicy autostrady A2. Region ten kolejny jest jednym z najbardziej rozchwytywanych pod kątem popytu na powierzchnię przemysłowe w Polsce. Powierzchnia Parku wyniesie 37 000 mkw. Pierwszym najemcą będzie operator logistyczny Geodis który zajmie 8500 mkw.

Panattoni Park Poznań East I

Panattoni rozpoczęło budowę nowego parku logistycznego Panattoni Park Poznań East II, który obejmie jedną halę magazynową o łącznej powierzchni 37 000 m². Obiekt będzie realizowany zgodnie z bardzo wysokim poziomem certyfikacji środowiskowej: BREEAM Excellent. Ok. 8500 m². zajmie Geodis – światowy lider w zakresie transportu i logistyki. Firma przejęła niedawno operatora logistycznego – PEKAES – dla którego Panattoni ukończyło wcześniej 11 realizacji w całym kraju. Przedsiębiorstwo od lat jest silnie związane z rejonem Wielkopolski, a jego lokalny oddział znajduje się w Gądkach, gdzie powstaje park. Geodis rozpocznie operacje w obiekcie w październiku 2023 roku.

Lokalizacja Panattoni Park Poznań East II zapewnia łatwą komunikację z najważniejszymi rejonami w Polsce. Ponadto jest doskonałym punktem dla dystrybucji w kierunku Europy zachodniej i Skandynawii. Obiekt położony jest w pobliżu autostrady A2, która łączy kluczowe ośrodki w Europie Środkowej i Wschodniej – Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin. Ponadto niedaleko inwestycji autostrada przecina się z drogą ekspresową S11 (węzeł „Poznań Krzesiny”), która pozwoli dotrzeć ze Śląska na Pomorze oraz S5 (węzeł „Poznań Wschód”) – łączącej stolicę Wielkopolski z Wrocławiem na południu i Bydgoszczą na północy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje