Rusza budowa Panattoni Park Poznań East II w regionie stolicy Wielkopolski

2023-04-13 5:50
Panattoni Park Poznań East II
Autor: Panattoni Panattoni Park Poznań East II Wielkopolska - rusza budowa, kwieceiń 2023

Panattoni rozpoczął budowę nowego, kolejnego parku Panattoni Park Poznań East II w regionie stolicy Wielkopolski, w okolicy autostrady A2. Region ten kolejny jest jednym z najbardziej rozchwytywanych pod kątem popytu na powierzchnię przemysłowe w Polsce. Powierzchnia Parku wyniesie 37 000 mkw. Pierwszym najemcą będzie operator logistyczny Geodis który zajmie 8500 mkw.

Panattoni Park Poznań East I

Panattoni rozpoczęło budowę nowego parku logistycznego Panattoni Park Poznań East II, który obejmie jedną halę magazynową o łącznej powierzchni 37 000 m². Obiekt będzie realizowany zgodnie z bardzo wysokim poziomem certyfikacji środowiskowej: BREEAM Excellent. Ok. 8500 m². zajmie Geodis – światowy lider w zakresie transportu i logistyki. Firma przejęła niedawno operatora logistycznego – PEKAES – dla którego Panattoni ukończyło wcześniej 11 realizacji w całym kraju. Przedsiębiorstwo od lat jest silnie związane z rejonem Wielkopolski, a jego lokalny oddział znajduje się w Gądkach, gdzie powstaje park. Geodis rozpocznie operacje w obiekcie w październiku 2023 roku.

Lokalizacja Panattoni Park Poznań East II zapewnia łatwą komunikację z najważniejszymi rejonami w Polsce. Ponadto jest doskonałym punktem dla dystrybucji w kierunku Europy zachodniej i Skandynawii. Obiekt położony jest w pobliżu autostrady A2, która łączy kluczowe ośrodki w Europie Środkowej i Wschodniej – Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin. Ponadto niedaleko inwestycji autostrada przecina się z drogą ekspresową S11 (węzeł „Poznań Krzesiny”), która pozwoli dotrzeć ze Śląska na Pomorze oraz S5 (węzeł „Poznań Wschód”) – łączącej stolicę Wielkopolski z Wrocławiem na południu i Bydgoszczą na północy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje