Rusza budowa Panattoni Park Kraków East IV

2023-12-21 5:53
Panattoni Park Kraków East IV
Autor: Mat. prasowe Panattoni Panattoni Park Kraków East IV to kolejna realizacja dewelopera w regonie Krakowa

Deweloper nieruchomości przemysłowych Panattoni rozwija swoje portfolio lokalizacji w regionie Krakowa. W Niepołomicach ruszyła budowa Panattoni Park Kraków East IV, finał realizacji przewidziano na maj 2024 r. Cała powierzchnia została już wynajęta przez polskiego operatora logistycznego – OMEGA Pilzno.

Spis treści

  1. Panattoni Park Kraków East IV  – nowa powierzchnia dla czołowego operatora logistycznego  
  2. Panattoni Park Kraków East IV z certyfikacją
  3. Nowe inwestycje w regionie Krakowa

Panattoni Park Kraków East IV  – nowa powierzchnia dla czołowego operatora logistycznego  

W Niepołomicach ruszyła budowa Panattoni Park Kraków East IV, finał realizacji przewidziano na maj 2024 r. Całą powierzchnię zajmie polski operator logistyczny – OMEGA Pilzno. Inwestycja powstaje przy węźle Niepołomice autostrady A4, zaledwie 8 km od Krakowa, co umożliwia sprawną obsługę klientów właśnie w stolicy Małopolski.

OMEGA Pilzno skorzysta z 18 100 m². W ramach realizacji deweloper dostarczy segment biurowy o łącznej powierzchni 400 m². Zakończenie prac planowane jest już w maju 2024 r., a w kwietniu firma uzyska wczesny dostęp do wynajętej przestrzeni.

Panattoni Park Kraków East IV z certyfikacją

W Panattoni Park Kraków East IV OMEGA Pilzno skorzysta z szeregu zrównoważonych i energooszczędnych rozwiązań, a cały obiekt uzyska certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja zapewni bardzo dobry dostęp do autostrady A4. 

Niepołomice to jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji w regionie pod kątem lokowania nieruchomości przemysłowych, a wynajem całej powierzchni Panattoni Park Kraków East IV potwierdza, że dla niektórych branż może mieć znaczenie strategiczne. Małopolska potrzebuje kolejnych takich ośrodków, aby sprostać popytowi na nowoczesną powierzchnię przemysłową, dlatego planujemy następne inwestycje zarówno w Niepołomicach, jak i całym województwie

 – Filip Noworól, senior leasing manager w Panattoni

Nowe inwestycje w regionie Krakowa

Oprócz Panattoni Park Kraków East IV, deweloper w ostatnim czasie ruszył także z realizacją City Logistics Kraków III – jednego z największych projektów miejskich w skali kraju, który zajmie 25 000 m². W III kw. oddany został Panattoni Park Kraków West III w Skawinie, gdzie znajduje się nowoczesny zakład produkcyjny Technoform, czołowego producenta elementów do szyb zespolonych. W tej samej miejscowości deweloper ukończył Panattoni Park Kraków West I o powierzchni 18 000 m². Deweloper sfinalizował też swoją największą inwestycję w regionie: Panattoni Park Kraków North, który objął 56 500 m² powierzchni.

To największa kolejowa inwestycja na Śląsku. Otwarto linię do lotniska w Pyrzowicach
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje