Poczta Polska uruchomiła nowoczesną halę magazynowo-logistyczną w Opolu

2023-07-21 13:56
Poczta Polska uruchomiła nowoczesną halę magazynowo-logistyczną w Opolu
Autor: Poczta Polska Nowoczesny obiekt dysponuje powierzchnią eksploatacyjną około 1,8 tys. m² i jest wyposażony w 5 doków oraz 7 bram rozładunkowo-załadunkowych

Poczta Polska uruchomiła nowoczesną halę magazynowo-logistyczną w Urzędzie Pocztowym Opole 1, w nowej lokalizacji przy ul. Wspólnej 1 N. To istotny element projektu rozbudowy nowej sieci logistycznej. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia efektywności dostaw przesyłek do Klientów biznesowych i indywidualnych.

Nowa hala magazynowo-logistyczną Poczty Polskiej w Opolu

W nowo uruchomionej hali, pełniącej funkcję Punktu Rozdzielczo-Przeładunkowego, będą realizowane zadania z zakresu obsługi przesyłek paczkowych, kurierskich Klientów umownych czy załadunku i rozładunku transportów pocztowych. 

Nowa hala posłuży przede wszystkim kurierom, stąd będą wyruszać z przesyłkami do adresatów zlokalizowanych na terenie Opola i okolic. Nowoczesny obiekt dysponuje powierzchnią eksploatacyjną około 1,8 tys. m² i jest wyposażony w 5 doków oraz 7 bram rozładunkowo-załadunkowych. 

Hala usytuowana jest przy zjeździe z obwodnicy miasta, z bardzo dogodnym dojazdem.  Z obydwu stron znajduje się plac z dostępem do bram załadunkowo-rozładunkowych oraz doków, a także miejsca parkingowe. Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się punkty usługowe, handlowe, zakłady, hurtownie, fabryki, magazyny oraz inne hale logistyczne.  

Przeniesienie procesów logistycznych do nowej hali pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa opracowywania przesyłek i skrócenie czasu ich obsługi. Istotne jest również zlokalizowanie w jednym miejscu wszystkich pracowników związanych z procesami doręczania przesyłek.

Konsekwentnie realizujemy założenia naszej strategii - pozyskujemy i modernizujemy placówki pocztowe oraz obiekty infrastruktury logistycznej. Przeniesienie punktu przeładunkowego z centrum miasta wpłynie pozytywnie nie tylko na efektywność procesów logistycznych, ale również ograniczy ruch pojazdów w terenie zabudowanym.

- komentuje Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej

Poczta Polska uruchomiła nowoczesną halę magazynowo-logistyczną w Opolu
Autor: Poczta Polska Przeniesienie procesów logistycznych do nowej hali pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa opracowywania przesyłek i skrócenie czasu ich obsługi

Polecamy do przeczytania nowe ciekawe artykuły z branży:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje