Panattoni Park Bielsko-Biała IV - rusza budowa trzeciej hali. Zakład produkcyjny Polmotors najemcą!

2023-04-17 23:38
Panattoni Park Bielsko-Biała IV
Autor: Panattoni Panattoni Park Bielsko-Biała IV. Ruszają prace budowlane trzeciego budynku

Panattoni ruszył z realizacją trzeciej hali Panattoni Park Bielsko Biała IV, której powierzchnia wyniesie blisko 40 000 m kw. Aż 22 000 m kw. wynajął Polmotors. Zakład produkcyjny firmy zatrudni ok. 1000 osób i pozwoli obsłużyć rynki na całym świecie. Po ukończeniu realizacji Panattoni Park Bielsko Biała IV obejmie 3 budynki o łącznej powierzchni ponad 100 000 m kw. Kompleks jest już bliski pełnej komercjalizacji.

Panattoni Park Bielsko-Biała IV

Panattoni dostarczyło w regionie Bielska-Białej ponad ćwierć miliona m kw. powierzchni przemysłowych. Wynik ten świadczy o atrakcyjności lokalizacji, zapewniającej doskonałe połączenia między innymi z Katowicami, Krakowem czy czeską Ostrawą. Największą inwestycją dewelopera w regionie jest Panattoni Park Bielsko-Biała IV, który już osiągnął przeszło 60 000 m kw. w ramach dwóch budynków, a teraz firma rusza z budową kolejnej hali o powierzchni ponad 39 000 m kw.

Panattoni Park Bielsko-Biała IV zlokalizowany jest niecałe 30 minut od granicy z Czechami oraz niecałą godzinę od granicy ze Słowacją, co stwarza doskonałe warunki do obsługi krajów Europy Środkowej. Ponadto położenie niemal na granicy województw śląskiego oraz małopolskiego zapewnia dobre połączenie zarówno z Krakowem jak i Katowicami oraz innymi miastami w regionie.

Polmotors najemcą Panattoni Park Bielsko-Biała 

Polmotors, producent i dystrybutor struktur karoserii, jest związany z Bielskiem-Białą od samego początku działalności, a obecnie dostarcza rozwiązania dla globalnych liderów branży automotive takich jak VW, BMW, AUDI czy PSA. Firma korzystała dotychczas z powierzchni w ramach Panattoni Park Bielsko-Biała II. Rosnące wolumeny i ogólny rozwój stał się motywacją do relokacji do realizowanego w regionie obiektu, który zapewnił większą przestrzeń i wyższy stopień personalizacji. W Panattoni Park Bielsko-Biała IV Polmotors skorzysta z 21 700 m kw., na co złoży się przestrzeń produkcyjna, magazynowa oraz 1300 m kw. biur.

Potencjał biznesowy Bielska-Białej nie słabnie, co potwierdzają m.in. regionalne czy krajowe zestawienia. Według Rankingu Gmin Województwa Śląskiego, jest to druga najatrakcyjniejsza lokalizacja dla biznesu po Katowicach wśród 19 miast na prawach powiatu. Natomiast w tej samej kategorii, ale w ogólnopolskim rankingu samorządów Rzeczpospolitej, miasto zajęło 6 miejsce. Oczywiście najlepszym potwierdzeniem są twarde dane – nasza największa realizacja w regionie Bielska Białej, która zajmie docelowo ponad 100 000 m kw., jest już niemal całkowicie skomercjalizowana. Ponadto najem ponad 20 000 m kw. przez firmę Polmotors po raz kolejny potwierdza atrakcyjność regionu Podbeskidzia jako zagłębia automotive, które koncentruje dużą część zasobów produkcyjnych branży i firm partycypujących w łańcuchach dostaw dla kluczowych graczy” 

– komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje