Nową fabrykę w Gliwicach wybuduje Ecophon

2023-06-30 12:05
Nowa fabryka Ecophon w Gliwicach
Autor: Ecophon Nowa linia produkcyjna oraz w budowana obecnie fabryka, przyniosą ok. 1,2 mln euro zdolności produkcyjnej rocznie oraz umożliwią bezpośredni eksport m.in. na sąsiedni rynek niemiecki

Międzynarodowy producent paneli akustycznych buduje w Gliwicach nową halę produkcyjną o powierzchni 11 000 m2. Rozbudowa zakładu w Gliwicach zapewni nowe miejsca pracy w regionie. Inwestycja ma być ukończona w 2024 roku. Jej wartość to 19 mln euro.

Główna siedziba firmy Ecophon, należącej do koncernu Saint-Gobain, znajduje się w Hyllinge w Szwecji. Polska jest zaś bardzo ważnym krajem, zarówno pod względem wdrożeń akustycznych, jak i wartości produkcyjnych.

Z punktu widzenia produkcji, fabryki w Gliwicach, a także w francuskim Genouillac są jednymi z najważniejszych w portfolio firmy. Gliwicka hala natomiast, jest także istotnym centrum wszystkich produktów Ecophon, dzięki któremu producent w istotny sposób skraca czas realizacji zamówień na rynki europejskie.

Gliwice od dawna są ważnym węzłem w szerokiej sieci centrów produkcyjnych Ecophon. Nasza ekspansja w tym mieście jeszcze bardziej wzmocni zdolność firmy do spełniania wysokich oczekiwań naszych klientów, nie tylko na szybko rozwijającym się polskim rynku - podkreśla Max Falck, dyrektor ds. procesów sprzedaży, Saint-Gobain Ecophon.

Nowa fabryka Ecophon w Gliwicach

Rozbudowa zakładu w Gliwicach umożliwia industrializację nowych pieców elektrycznych zgodnie z ambicją firmy, dążącą do wycofania wszystkich kopalnych źródeł energii. Przejście to zostanie dodatkowo wzmocnione dzięki umowie zakupu energii elektrycznej (PPA) zawartej przez Grupę Saint-Gobain, która gwarantuje dostawę 40 proc. odnawialnej energii elektrycznej dla Grupy w Polsce, co w całości pokryje działalność Ecophon w naszym kraju.

Całkiem niedawno, również w Polsce, pod Środą Śląską otwarto najbardziej ekologiczną w Europie fabrykę PepsiCo. Ten zakład jako pierwszy obiekt koncernu PepsiCo w Europie osiągnie pełną neutralność klimatyczną.

Oprócz podejścia prośrodowiskowego, które w tym regionie jest bardzo istotne, firma w nowej fabryce stworzy nowe miejsca pracy. Inwestycje przyniosą także możliwości zatrudnienia specjalistów z zakresu produkcji, logistyki, utrzymania ruchu oraz zarządzania .

Szacuje się, że nowa linia produkcyjna oraz budowana obecnie fabryka, przyniosą ok. 1,2 mln euro zdolności produkcyjnej rocznie oraz umożliwią bezpośredni eksport m.in. na sąsiedni rynek niemiecki.

Inwestycja ma być ukończona w 2024 roku i będzie kosztować 19 mln. euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje