Gdynia City Logistics. Powstanie nowy miejski obiekt magazynowy w Gdyni

2023-02-08 10:33
Gdynia City Logistics
Autor: Firma Torus Wizualizacja nowej inwestycji Gdynia City Logistics. Obiekt powstanie w Gdyni przy ul. Północnej, 9 km od centrum miasta, niecałe 30 minut jazdy od lotniska i 10 minut od portu

Gdynia City Logistics to około 23,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni logistycznej i biurowej. Firma Torus w ramach dywersyfikacji działalności pod szyldem Torus Logistics i we współpracy z BTV Real Estate otrzymała na początku lutego 2023 roku decyzję o Warunkach Zabudowy.

Gdynia City Logistics 

Inwestycja jest realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Wdrożone rozwiązania zapewnią energooszczędność i znacząco obniżą koszty użytkowania.

Przemysłowa i magazynowa mikrolokalizacja sprawia, że projekt nadaje się do wielu rodzajów operacji, w tym usług portowych, logistyki wewnątrzmiejskiej / logistyki ostatniej mili i e-commerce. Planowana Droga Czerwona oraz Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej (OPAT) zapewnią bezpośrednie połączenie Portu Gdynia z siecią dróg krajowych, w tym z trasą ekspresową S6, umożliwiając płynne dostawy w obrębie Trójmiasta i dalej Polski. Konsekwentnie dywersyfikujemy naszą działalność deweloperską w Trójmieście, równolegle realizując inwestycje w segmencie biurowym, logistycznym, a także mixed-use.

Gdynia City Logistics będzie magazynowym odzwierciedleniem naszego podejścia do biznesu - świetna lokalizacja w obrębie miasta, doskonałe skomunikowanie i funkcjonalność, które mogą wpisywać się w potrzeby różnorodnych najemców. Do tego szereg nowoczesnych rozwiązań i certyfikacja obiektu w systemie BREEAM, które będą gwarantem jakości i spełniania wyśrubowanych norm środowiskowych, zgodnie z zasadami ESG – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

TORUS to prywatna firma deweloperska z siedzibą w Gdańsku, jeden z liderów wśród polskich deweloperów biurowych. Na portfolio firmy składają się także inwestycje hotelowe (w tym rewitalizacje), magazynowe i mieszkaniowe. Do tej pory Torus wniósł na trójmiejski rynek ponad 180 tys. mkw. powierzchni najmu i zrealizował 7 transakcji sprzedaży swoich nieruchomości biurowych do 6 różnych funduszy, za łączną kwotę blisko 370 mln euro.

BTV Real Estate to butikowa firma zarządzająca aktywami utworzona w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na solidnego partnera do współpracy przy nieruchomościach logistycznych. Firma zapewnia dogłębną wiedzę w zakresie zarządzania aktywami, a także oferuje szereg rozwiązań dla projektów nieruchomościowych na każdym etapie procesu: planowania, budowy, najmu oraz procesu inwestycyjnego.

Gdynia City Logistic
Autor: Firma Torus Wizualizacja nowej inwestycji Gdynia City Logistic
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje