Gdynia City Logistics. Powstanie nowy miejski obiekt magazynowy w Gdyni

2023-02-08 10:33
Gdynia City Logistics
Autor: Firma Torus Wizualizacja nowej inwestycji Gdynia City Logistics. Obiekt powstanie w Gdyni przy ul. Północnej, 9 km od centrum miasta, niecałe 30 minut jazdy od lotniska i 10 minut od portu

Gdynia City Logistics to około 23,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni logistycznej i biurowej. Firma Torus w ramach dywersyfikacji działalności pod szyldem Torus Logistics i we współpracy z BTV Real Estate otrzymała na początku lutego 2023 roku decyzję o Warunkach Zabudowy.

Gdynia City Logistics 

Inwestycja jest realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Wdrożone rozwiązania zapewnią energooszczędność i znacząco obniżą koszty użytkowania.

Przemysłowa i magazynowa mikrolokalizacja sprawia, że projekt nadaje się do wielu rodzajów operacji, w tym usług portowych, logistyki wewnątrzmiejskiej / logistyki ostatniej mili i e-commerce. Planowana Droga Czerwona oraz Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej (OPAT) zapewnią bezpośrednie połączenie Portu Gdynia z siecią dróg krajowych, w tym z trasą ekspresową S6, umożliwiając płynne dostawy w obrębie Trójmiasta i dalej Polski. Konsekwentnie dywersyfikujemy naszą działalność deweloperską w Trójmieście, równolegle realizując inwestycje w segmencie biurowym, logistycznym, a także mixed-use.

Gdynia City Logistics będzie magazynowym odzwierciedleniem naszego podejścia do biznesu - świetna lokalizacja w obrębie miasta, doskonałe skomunikowanie i funkcjonalność, które mogą wpisywać się w potrzeby różnorodnych najemców. Do tego szereg nowoczesnych rozwiązań i certyfikacja obiektu w systemie BREEAM, które będą gwarantem jakości i spełniania wyśrubowanych norm środowiskowych, zgodnie z zasadami ESG – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

TORUS to prywatna firma deweloperska z siedzibą w Gdańsku, jeden z liderów wśród polskich deweloperów biurowych. Na portfolio firmy składają się także inwestycje hotelowe (w tym rewitalizacje), magazynowe i mieszkaniowe. Do tej pory Torus wniósł na trójmiejski rynek ponad 180 tys. mkw. powierzchni najmu i zrealizował 7 transakcji sprzedaży swoich nieruchomości biurowych do 6 różnych funduszy, za łączną kwotę blisko 370 mln euro.

BTV Real Estate to butikowa firma zarządzająca aktywami utworzona w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na solidnego partnera do współpracy przy nieruchomościach logistycznych. Firma zapewnia dogłębną wiedzę w zakresie zarządzania aktywami, a także oferuje szereg rozwiązań dla projektów nieruchomościowych na każdym etapie procesu: planowania, budowy, najmu oraz procesu inwestycyjnego.

Gdynia City Logistic
Autor: Firma Torus Wizualizacja nowej inwestycji Gdynia City Logistic
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE