Rozbudowa MLP Poznań – nowa hala magazynowa dla HAVI Logistics

2024-02-09 11:26
Rozbudowa MLP Poznań
Autor: Mat. prasowe MLP Group Realizację nowego budynku w MLP Poznań powierzono firmie WPIP Construction

Centrum logistyczne MLP Poznań powiększy się o kolejny obiekt. Ruszyła właśnie budowa nowej hali o powierzchni 16 tys. m² dla HAVI Logistics. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma WPIP Construction. Ukończenie inwestycji zaplanowano na sierpień 2024 r.

Spis treści

  1. MLP Poznań z nowym budynkiem dla HAVI Logistics
  2. Z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent

MLP Poznań z nowym budynkiem dla HAVI Logistics

Centrum MLP Poznań, zlokalizowane w miejscowości Koninko, w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań z Katowicami, zostanie rozbudowane. MLP Group podpisało umowę z WPIP Construction na realizację nowego obiektu o powierzchni ponad 16 tys. m².

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Park znajduje się ok. 16 km od centrum Poznania i 4 km od autostrady A2. Docelowo inwestycja będzie obejmować blisko 90 tys. m² powierzchni magazynowo-produkcyjnej, które powstaną na terenie o powierzchni 20 ha.

Najemcą nowego budynku zostanie globalna firma HAVI Logistics, zajmująca się innowacjami, optymalizacją i zarządzaniem łańcuchem dostaw wiodących światowych marek świadczących usługi na rynku HoReCa & Convenience. Przekazanie gotowej powierzchni planowane jest w sierpniu 2024 r.

Przeczytaj także:

Z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent

Rozbudowa MLP Poznań ma być prowadzona zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Inwestycja będzie ubiegać się o uzyskanie certyfikatu BREEAM New Construction na poziomie Excellent.

Wśród prośrodowiskowych rozwiązań w nowym obiekcie zaplanowano m.in. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz stacje do ładowania samochodów osobowych i ciężarowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany