City Logistics Poznań III rośnie! Nową halę produkcyjno-magazynową w całości zajmie Grupa Raben

2024-02-06 15:03
City Logistics Poznań III
Autor: Mat. prasowe Harden Construction Zakończenie budowy City Logistics Poznań III zaplanowano na drugi kwartał 2024 r.

Trwają prace przy budowie City Logistics Poznań III, zlokalizowanego przy dla ul. Obodrzyckiej w Poznaniu. Generalny wykonawca inwestycji – firma Harden Construction – wybuduje dla Grupy Raben halę magazynowo-produkcyjną o powierzchni niespełna 44 tys. m². Planowany termin oddania obiektu do użytku to połowa 2024 r.

Spis treści

  1. City Logistics Poznań III w całości dla Raben
  2. Ekologiczne rozwiązania

City Logistics Poznań III w całości dla Raben

City Logistics Poznań III, położony w stolicy Wielkopolski, to największy w Polsce park City Logistics. Wznoszona hala magazynowo-produkcyjno-usługowa o powierzchni 43 400 m² będzie zlokalizowana w południowej części Poznania przy ul. Obodrzyckiej, 7 km od węzła Krzesiny przy autostradzie A2 łączącej Warszawę z Niemcami. 

Prace przy budowie obiektu rozpoczęły się w październiku 2023 r. Zakończono już roboty żelbetowe, na ukończeniu jest też montaż prefabrykatów. Obecnie powstają dach oraz elewacja. Zaawansowanie rzeczowe prac wynosi 50%. Planowana data oddania City Logistics Poznań III do użytku to drugi kwartał 2024 r.

Przeczytaj także:

Cały magazyn w City Logistics Poznań III zostanie zajęty przez spółkę Raben Logistics Polska. Na powierzchni blisko 44 tys. m² znajdą się powierzchnia magazynowa, biurowa oraz 4200 m² strefy z kontrolowaną temperaturą i wilgotnością. Takie rozwiązanie pozwala na przechowywanie np. wymagających produktów spożywczych.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Ekologiczne rozwiązania

Budowa City Logistics Poznań III jest realizowana tak, aby spełnić wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent oraz rygorystyczne wymogi zrównoważonego budownictwa FM Global. Przykładami proekologicznych rozwiązań są m.in. wykorzystanie drewna z certyfikatem FSC (Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej) oraz wełny mineralnej zgodnej z wymaganiami BREEAM.

Sprostanie tak wysokim wymaganiom oraz napięty harmonogram jest nie lada wyzwaniem dla naszego zespołu. (…) Ważne jest dla nas również to, by obiekt był w możliwie największym stopniu przyjazny środowisku naturalnemu i jak najmniej ingerował w otoczenie, w którym się znajduje.

– Łukasz Kozerski, dyrektor operacyjny w Harden Construction

Hala w City Logistics Poznań III zostanie również wyposażona w systemy pozwalające ograniczyć zużycie energii oraz wody. Z kolei dach budynku będzie przygotowany pod rozbudowę instalacji fotowoltaicznej.

Na terenie inwestycji powstaną strefy zielone o powierzchni blisko 2 ha, służące nie tylko pracownikom, ale również zachowaniu bioróżnorodności. Powstaną też m.in. domki dla owadów, a także trawniki w formie łąk kwietnych. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności