Nowa fabryka AGD we Wronkach dla Samsunga

2024-02-02 11:26
Fabryka Samsunga we Wronkach
Autor: Mat. prasowe Panattoni Nową fabrykę Samsunga we Wronkach wyposażono w nowoczesną linię do produkcji lodówek

Panattoni ukończyło we Wronkach realizację nowoczesnej fabryki dla Samsunga. Nowa przestrzeń produkcyjno-magazynowa pozwoli firmie znacząco zwiększyć moce funkcjonującego już zakładu, w którym produkowany jest sprzęt AGD.

Spis treści

  1. Nowa fabryka dla Samsunga
  2. Prośrodowiskowe rozwiązania

Nowa fabryka dla Samsunga

Nowa, zlokalizowana we Wronkach fabryka AGD, została zrealizowana w formule BTO, czyli na własność firmy. Samsung zyskał obiekt o powierzchni 60 000 m², który wyposażono w nową linię do produkcji lodówek – zarówno obecnych już na rynku, jak i zupełnie nowych modeli.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Ukończenie fabryki dla Samsunga to idealne podsumowanie 2023 roku, który upłynął m.in. pod znakiem nearshoringu i związanej z nim reindustrializacji – około 1/3 powierzchni przemysłowej dostarczonej w kraju w ciągu ostatnich 12 miesięcy była przeznaczona pod procesy produkcyjne. Światowi potentaci doceniają centralne położenie Polski, umożliwiające dotarcie do klientów na całym kontynencie, ale też dostęp do wykwalifikowanych pracowników i rozwiniętą infrastrukturę.

– Marek Dobrzycki, managing director w Panattoni

Panattoni odpowiadało za kompleksowe przygotowanie inwestycji, w tym zabezpieczenie i przygotowanie gruntów, realizację infrastruktury drogowej w obszarze inwestycji, a także zapewnienie przyłącza elektrycznego o mocy 4,95 MW. W nowej fabryce zaimplementowane będą rozwiązania z zakresu automatyki całego ciągu technologicznego w procesie produkcji, co wymagało przygotowania posadzki wzmocnionej w wyznaczonych obszarach nawet do 20 ton na metr kwadratowy.

Zobacz także:

Prośrodowiskowe rozwiązania

Fabryka Samsunga we Wronkach została zrealizowana zgodnie ze standardami zrównoważonego budownictwa i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper zadbał m.in. o zwiększoną izolacyjność obiektu, przez zastosowanie płyty warstwowej na ścianach oraz specjalnej wełny na dachu. Ponadto do ogrzewania hali wykorzystane będą pompy ciepła.

Inwestycja w nowy obiekt zapewni nie tylko wzrost wydajności produkcji wyrobów gotowych docelowo aż o 40%, ale również podniesie wydajność samych podlinii i poprawi logistykę wewnątrzzakładową. Uruchomienie w nowej hali samojezdnych wózków transportowych (AGV) to zdecydowany krok ku efektywnej i bezpiecznej logistyce wewnątrzzakładowej”

– Olgierd Bałtaki, prokurent, dyrektor w Samsung Electronics Poland Manufacturing sp. z o.o. z siedzibą we Wronkach  

Wokół hali przewidziane są tereny zielone, obejmujące między innymi łąki kwietne i pas zieleni izolacyjnej od strony terenów mieszkaniowych, w ramach którego firma posadzi krzewy oraz drzewa iglaste i liściaste. Zanieczyszczenie dźwiękiem pozwoli natomiast ograniczyć ekran akustyczny oraz obniżona moc akustyczna centrali wentylacyjnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności