CTPark Iłowa z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent!

2024-01-31 13:25

Budynek ILL5, wchodzący w skład kompleksu CTPark Iłowa, otrzymał certyfikat BREEAM International New Construction na poziomie Excellent. Obiekt uzyskał ocenę 77,26% między innymi dzięki zastosowaniu rozwiązań w zakresie odpowiedzialnego gospodarowania zasobami wodnymi i energią.

Spis treści

  1. CTPark Iłowa już z BREEAM Excellent
  2. Zielone portfolio CTP

CTPark Iłowa już z BREEAM Excellent

Hala ILL5, należąca do CTPark Iłowa, zajmuje powierzchnię około 115 000 m². Została przekazana do użytkowania w 2023 roku. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom budynek ten uzyskał certyfikat BREEAM International New Construction na poziomie Excellent.

Do wysokiej oceny, wynoszącej 77,26%, przyczyniły się między innymi działania prowadzące do odpowiedzialnego gospodarowania zasobami wodnymi i energią. Uzyskana w tym zakresie punktacja to: zarządzanie zasobami wodnymi (89/100), gospodarka odpadami (86/100) i energetyka (84/100).

W obiekcie zadbano również o rozwiązania wspierające dobrostan jego użytkowników.

Przeczytaj także:

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Zielone portfolio CTP

Firma CTP jest pierwszym europejskim deweloperem magazynowym, który przeprowadził certyfikację BREEAM całego swojego portfolio. Od 2021 roku wszystkie obiekty są realizowane zgodnie ze standardami certyfikacji na poziomie minimum „Very Good”. Budynek ILL5 w CTPark Iłowa dołączył do katalogu zielonych inwestycji dewelopera.

W CTParkach stawiamy na rozwiązania ekologiczne, prowadzące do ograniczenia ich wpływu na środowisko naturalne. W przypadku CTPark Iłowa proces certyfikacji BREEAM potwierdził między innymi ponad 54 proc. poziom oszczędności wody. Wyposażyliśmy go również w stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, a w najbliższym sąsiedztwie obiektu powstała łąka kwietna.

–  Piotr Flugel, country construction director i COO w CTP Poland

Zastosowane rozwiązania i zrównoważona eksploatacja kompleksu CTPark Iłowa mają znacząco zniwelować poziom zanieczyszczenia światłem i obniżyć zużycie energii elektrycznej w zewnętrznych częściach wspólnych do 50%. Jeszcze w 2024 roku na dachu inwestycji zostanie też zamontowana instalacja PV o mocy docelowej nawet do 12 MWp.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności