Panattoni Park Ruda Śląska IV – rusza budowa nowego parku logistycznego w aglomeracji śląskiej

2024-04-11 12:12
Panattoni Park Ruda Śląska IV
Autor: Mat. prasowe Panattoni Panattoni Park Ruda Śląska IV w większości zajmie firma midocean

Panattoni Park Ruda Śląska IV powiększy rynek logistyczny aglomeracji śląskiej o 30 000 m² nowoczesnej powierzchni. Obiekt zyskał już pierwszego najemcę – firmę midocean, która wynajęła 20 000 m² na potrzeby procesów magazynowych, z opcją rozszerzenia o pozostałą powierzchnię.

Spis treści

  1. Ruszyła budowa Panattoni Park Ruda Śląska IV
  2. Rozwiązania dla regionu i środowiska
Rozmowy Muratora: Marek Karwowski, general manager EPPA

Ruszyła budowa Panattoni Park Ruda Śląska IV

Panattoni Park Ruda Śląska IV to nowa inwestycja dewelopera o powierzchni 30 000 m². Obiekt zyskał już pierwszego najemcę, który zdecydował się na przejęcie 2/3 powierzchni na potrzeby procesów magazynowych z opcją rozszerzenia najmu o pozostałą część.

Nowa przestrzeń zostanie dostosowana do specyficznych potrzeb klienta – firmy midocean, jednego z głównych sprzedawców spersonalizowanych artykułów promocyjnych oraz tekstyliów i upominków biznesowych w Europie. Obiekt zyska indywidualnie zaprojektowaną przestrzeń biurową oraz elewację budynku zgodną z identyfikacją wizualną najemcy.

Budowa Panattoni Park Ruda Śląska IV rozpoczęła się w marcu 2024 roku. Przekazanie obiektu najemcy zaplanowano na październik tego roku.

Rozwiązania dla regionu i środowiska

Panattoni Park Ruda Śląska IV przejdzie proces wielokryterialnej oceny środowiskowej w certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 300 kWp, co – obok innych rozwiązań energooszczędnych – ograniczy zużycie energii pierwotnej. Wokół budynku nasadzone zostaną drzewa i krzewy, tworzące krajobrazowe trawniki, łąkę kwietną i tzw. pocket parki, co wpłynie nie tylko na estetykę obiektu i komfort jego użytkowników, ale również środowisko naturalne. Cała inwestycja jest położona na terenach zrewitalizowanych. 

W ramach projektu deweloper zobowiązał się też do modernizacji miejscowej infrastruktury drogowej, aby zwiększyć bezpieczeństwo i płynność ruchu, co pozytywnie wpłynie na codzienne życie lokalnej społeczności. Aleja Rodziny Girtlerów zyska dodatkowy pas ruchu, a jej jezdnie zostaną poszerzone. Przebudowana zostanie także ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż alei oraz oświetlenie drogi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności